Tak może się zdarzyć! Podczas wtorkowych derby Dolnego Śląska na boisko w Lubinie miała polecieć zapalona raca rzucona z sektora naszych kibiców. To doprowadziło do przerwania spotkania. Premier Donald Tusk zapowiedział reakcję.

W sobotę może się okazać, że kibice nie zostaną wpuszczeni poza bramy stadionu. Decyzja w tej sprawie jeśli zapadnie, to dzisiaj, czyli w czwartek 12 maja!

W miniony weekend na pustych stadionach grano w Poznaniu i Warszawie. Stało się tak po finale Pucharu Polski podczas, którego kibice Legii wbiegli na murawę manifestując swoją radość ze zwycięstwa. We wtorek w Lubinie zatrzymano, jak to określono pięciu pseudokibiców.

Premier Donald Tusk podkreślił w środę 11 maja, że kolejne stadiony mogą zostać zamknięte. Takie informacje miał dostać od policji po wtorkowych meczach. Tak samo mówił po finale Pucharu Polski. Czy to oznacza, że Śląsk zagra w sobotę z PGE GKS Bełchatów przy pustych trybunach? Czy wojewoda Aleksander Marek Skorupa zamknie nasz stadion? Za kilka godzin wszystko powinno być jasne. Wiele jednak wskazuje, że tak się właśnie stanie.

 

ZOBACZ KONIECZNIE CIĄG DALSZY TEJ HISTORII:

Policja wnioskowała o zamknięcie stadionu Śląska >>>

Decyzja w sprawie stadionu w piątek >>>

(wu-wu, deg)