– Jeśli chcemy walczyć o zwycięstwo w starciu z Legią, musimy zagrać jeszcze lepiej niż przed tygodniem w Poznaniu – mówi szkoleniowiec Śląska Wrocław Stanislav Levy, który w czwartek spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej.
Stanislav Levy:Zwycięstwo w Poznaniu było dla nas bardzo ważne. Wierzę, że wynik ostatniego meczu z Lechem przyciągnie jeszcze więcej kibiców na spotkanie z Legią. Będzie to bardzo trudny pojedynek, a my chcąc grać o zwycięstwo musimy zaprezentować się z jeszcze lepszej strony niż w Poznaniu. Legia nie prowadzi w tabeli przypadkiem.

fot. slaskwroclaw.pl

Nie wygraliśmy trzech ostatnich meczów u siebie, a ten z Legią dodatkowo będzie najtrudniejszy w tej rundzie. Nasz rywal na wszystkich pozycjach ma bardzo dobrych zawodników, a oprócz tego ma także indywidualności w postaci takich piłkarzy jak Jakub Kosecki, Miroslav Radović czy Danijel Ljuboja. Nie można zapominać o bloku defensywnym z Dusanem Kuciakiem na bramce i doświadczonym Michałem Żewłakowem w obronie. Musimy zwrócić uwagę właśnie na te silne strony naszych rywali.

Nie wszyscy piłkarze są w pełni zdrowia. Na pewno z Legią nie zagra Sylwester Patejuk, natomiast Kamil Juraszek jest po ciężkiej chorobie, ale reszta będzie gotowa do gry.

Trzech naszych piłkarzy dostało powołanie do reprezentacji Polski i moim zdaniem to pokazuje, jak ciężko pracujemy. Na pewno to nasz sukces i myślę, że na podobne wyróżnienie zasłużył także Sebastian Mila.