KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice zagra z drugim beniaminkiem Futsal Ekstraklasy – Red Devils Chojnice. Będzie to pierwsze starcie tych zespołów na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Awans do futsalowej ekstraklasy Orzeł wywalczył, mając dwa punkty przewagi w południowej grupie, natomiast Red Devils wygrali I ligę w grupie północnej, mając sześć oczek więcej od rywala.

Teraz oba zespoły zagrają przeciwko sobie na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Orzeł aktualnie jest wiceliderem tabeli, natomiast beniaminek z Chojnic zajmuje 9. miejsce.

W poprzednim sezonie w I lidze Orzeł dwukrotnie zremisował i przegrał oraz zdobył 50 punktów. Strzelił 111 bramek, tracąc przy tym 41 goli. Red Devils natomiast tylko raz odnieśli porażkę i podzielili się punktami, łącznie zdobywając 51 oczek. Strzelili 120 goli, tracąc 57 bramek.

Nie zajmujemy się tym, czy nasz rywal jest nowy w ekstraklasie. Wiemy, że każdy mecz będzie trudny, dlatego musimy się skupić na każdym z nich. Ambicje w naszym zespole są duże. Znamy swój cel, a gdy go osiągniemy, nasze marzenia będą tylko większe – mówi Sergio Solano, zawodnik Orła Futsal.

Red Devils Chojnice - KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: mat. prasowe