Rozstrzygnięty został przetarg na projekt poprawy dostępności centrum Wrocławia dla rowerzystów. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wybrał najtańszą ofertę firmy Biprogeo Projekt.


Projekt będzie polegał na postawieniu bram wjazdowych do Starego Miasta dla rowerzystów. Będą to przejazdy przez ul. Kazimierza Wielkiego od strony: ul. Szewskiej, Wita Stwosza, Mostu Uniwersyteckiego, Mikołaja, Grodzkiej, Oławskiej i Antoniego. Dzięki tym bramom rowerzyści będą mogli wjeżdżać do centrum bezpiecznie i nie łamiąc zasad ruchu drogowego.

-Właśnie podpisaliśmy umowę, zgodnie z którą Biprogeo w ciągu siedmiu miesięcy przygotuje projekt poprawy dostępności centrum. Za przygotowanie dokumentacji firma dostanie 190 tys. zł. Liczymy, że budowa bram wjazdowych rozpocznie się w przyszłym roku – powiedziała „Gazecie Wyborczej” Ewa Mazur, rzeczniczka ZDiUM.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPołowa Puławskiego doczeka się w tym roku remontu
Następny artykułOd kwietnia będzie nowy hotel – Haston City Hotel
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.