Startuje 8. edycja konkursu na krótki film o Wrocławiu, którego uczestnicy ponownie zmierzą się z interpretacją hasła konkursowego „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”.


Biuro Promocji Miasta zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu na krótki film o Wrocławiu, który już na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz miejskich wydarzeń. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, przede wszystkim za sprawą wysokiej puli nagród finansowych, ale także współpracy z prestiżowymi partnerami. Ponadto dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe oraz kursy umożliwiające młodym twórcom rozwój zawodowy.

Temat i cel konkursu

Konkurs adresowany jest zarówno do profesjonalistów, agencji reklamowych, jak i do amatorów. Filmy mają być krótkie (od 30 do 60 sekund), mogą być wykonane dowolnym sprzętem do rejestracji obrazu (można je nakręcić kamerą cyfrową, telefonem komórkowym lub aparatem fotograficznym), dozwolone jest również łączenie technik (mogą łączyć obraz filmowy z techniką animacyjną lub być w całości animowane). Prace konkursowe powinny pokazywać walory Wrocławia oraz potencjał jego społeczności – mieszkańców, studentów, działaczy różnych środowisk. Uczestnicy mogą w swoich filmach pokazać, jak miasto ich inspiruje, czym przyciąga, co sprawia, że czują się tu dobrze.

Harmonogram edycji 2015

 • 27.05.2015 r. – inauguracja, start promocji
 • 19.10.2015 r. – ostateczny termin zgłaszania prac
 • 25.11.2015 r. – gala finałowa konkursu

Nagrody

Nagrody główne ufundowane przez organizatora konkursu:

 • I miejsce — 10 000 zł
 • II miejsce — 7000 zł
 • III miejsce — 5000 zł

Nagrody dodatkowe ufundowane przez partnerów konkursu:

 • nagroda specjalna w wysokości 3 000 zł ufundowana przez ATM GRUPA S.A., z siedzibą przy ul. Dwa Światy 1, Bielany Wrocławskie – największego niezależnego producenta telewizyjno-filmowego w Polsce;
 • nagroda specjalna w wysokości 2500 zł ufundowana przez Digital24.pl, z siedzibą przy ul. Bułgarskiej 2a, Poznań – jednego z wiodących sklepów z akcesoriami do fotografii oraz rejestracji video na polskim rynku;
 • udział w kursie z zakresu grafiki komputerowej organizowanym przez Centrum Technologii Audiowizualnych, z siedzibą przy ul. Wystawowej 1, Wrocław – partnera  konkurs;
 • 10 pakietów filmowych o wartość 230 zł każdy (łącznie nagrody o wartości 2300 zł) ufundowanych przez Fundację Magellan, z siedzibą przy ul. Odrzańskiej 24-29/20, Wrocław, we współpracy z Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu, z siedzibą przy ul. A. Ostrowskiego 30b, Wrocław – partnerów konkursu;
 • kamera GoPro HERO3 White Edition (lub alternatywnie inna nagroda rzeczowa do wartości 1 200,00 zł) ufundowana przez Studio Dash Dot Creations, z siedzibą przy ul. Jana Długosza 2-6, Wrocław – partnera konkursu.

Podobnie jak w poprzednich  edycjach organizatorzy i partnerzy konkursu przewidzieli dla wszystkich chętnych pokazy, warsztaty i spotkania, o których będziemy informować na głównej stronie konkursu www.krecwroclaw.pl. oraz na fanpage’u: facebook.com/krec.wroclaw.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się jesienią podczas uroczystej gali finałowej w kinie Nowe Horyzonty podczas 2. przeglądu filmowego Kadry Wrocławia. Poprzedzą je obrady profesjonalnego jury, którego przewodniczącym będzie Roman Gutek, kurator filmowy ESK 2016.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMetro we Wrocławiu? Znamy plan
Następny artykułSPORTOWY RAPORT #52 (29.05.2015)
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.