Tancerze pomagają Kubie Piśmiennemu. Muzyka łagodzi obyczaje, a taniec pomaga w przekazywaniu pozytywnych emocji. Dlatego zrodziła się idea zorganizowania imprezy artystyczno-charytatywnej. Jej dobrym duchem jest Jakub Piśmienny, 21-letni wrocławianin od dwóch lat zmagający się z rakiem kości.

            Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia, jakie już 17 czerwca odbędzie się  we Wrocławskim Centrum Kongresowym w Hali Stulecia jest Małgorzata Gietler, która reprezentuje Teatr Tańca STEP skupiający dzieci, młodzież i dorosłych. Przy współpracy  z grupą Artystyczną Maska oraz Stowarzyszeniem Arteo powstaje taneczne show dla Kuby Piśmiennego:

Tego dnia chcemy poświęcić Kubie nasze taneczne działania w celu zbierania środków finansowych na jego kosztowne leczenie. Całość imprezy ma promować taniec w amatorskim ruchu artystycznym, udział profesjonalnych tancerzy, nauczycieli i artystów z różnych dziedzin sztuki oraz promowanie działań charytatywnych, które pomagają ratować życie – mówi Małgorzata Gietler.

            Kilkugodzinna impreza rozpocznie się o godz.15.30  koncertem tanecznym, podczas którego zostanie zaprezentowany artystyczny dorobek Teatru Tańca STEP. Odbędzie się również konkurs tańca „EXPERIMENTAL EVENT”, skierowany do wszystkich, którzy tańcem zajmują się amatorsko i zawodowo. Podczas kilkugodzinnego show będzie okazja do spotkania się z organizatorami, Kubą Piśmiennym, Maćkiem Florkiem” Glebą”, zwycięzcą I edycji programu „You Can Dance” . Będzie można również wylicytować przejażdżkę motocyklową, koszulki z autografami znanych popularnych postaci telewizyjnych , między innymi jury i uczestników programu” You Can Dance” ,wziąć udział w maratonie tanecznym i panelu dyskusyjnym na temat  tańca – Chcemy aby było to święto tańca we Wrocławiu, spotkanie ludzi kochających ruch i muzykę, kreujących swój taniec z pasją i emocjami! – wyjaśnia Małgorzata Gietler.

Wrocławianie… do tańca!

            Experimental Event to część imprezy, która rozpocznie się o godzinie 18.00. Piętnastu uczestników zatańczy solowo. Ich zmaganie będzie oceniać jury w składzie:

1. Maciek Florek– tancerz, choreograf, zwycięzca I edycji programu „You Can dance”

2. Jacek Gębura – tancerz, choreograf – Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

3. Sylwia Hefczyńska – tancerka, choreograf- Śląski Teatr Tańca w Bytomiu, wykładowca PWST w Krakowie/wydział tańca w Bytomiu

4. Małgorzata Burdziełowska- trener personalny i instruktor fitness, wykładowca /szkoleniowiec w Creative Proffesional Fitness

            Miłośnicy tańca będą walczyć o nagrodę główną o wysokości 1000 złotych oraz o zdrowie i dobre samopoczucie dla Jakuba Piśmiennego.

Jeśli chciałbyś  wziąć udział w maratonie tanecznym lub w inny sposób zaistnieć tanecznie na scenie podczas niedzielnego show napisz  teatrstep@gmail.com

O Kubie

             Kuba Piśmienny zachorował 2 lata temu. W czerwcu 2010 roku została postawiona diagnoza: złośliwy nowotwór kości. Konwencjonalne leczenie, któremu Kuba poddawał się przez półtora roku, przestało przynosić efekty. Nowotwór uodpornił się na chemioterapię. Od pół roku 21-letni wrocławianin leczy się metodami niekonwencjonalnymi. Walczy o życie z całych sił. Więcej informacji na www.cancer-killer.pl

Pomóżmy Kubie zostać Cancer Killerem!

17 czerwca 2012

Wrocławskie Centrum Kongresowe (kompleks Hali Stulecia)

ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

PLAN IMPREZY
Godz.15.30 – spektakl taneczny Teatru Tańca STEP i zaproszonych gości!
Godz.16.30 – maraton taneczny dla Kuby i spotkania z Maćkiem Florkiem , Kubą Piśmiennym, pokaz motocyklowy itd.
Godz. 18.00- finał konkursu tanecznego Experimental Even- I nagroda 1000zł.t i otwarty dla publiczności panel dyskusyjny z jury i uczestnikami.