W sobotę (29 czerwca) na Stadionie Wrocław będziemy przełamywali stereotypy o niepełnosprawności. O godz. 11:00 ruszy II edycja Gry Miejskiej organizowanej przez Fundację Bene Facta. Podczas wydarzenia osoby poruszające się na wózkach będą pokonywać tor przeszkód, a osoby niewidome zapoznają się z audiodeskrypcją. W grze we weźmie udział 30 osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Celem projektu jest przełamywanie negatywnych stereotypów o  niepełnosprawności, poprzez wsparcie i aktywizację osób niepełnosprawnych – opowiada Joanna Bajko, koordynator projektu z Fundacji Bene Facta. – Nie byłoby to możliwe gdyby nie pomoc Rzecznika ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Wrocławia, a także otwartość Spółki Wrocław 2012, która zarządza Stadionem Wrocław.  

Podczas sobotniej Gry Miejskiej, osoby niepełnosprawne, które wcześniej zgłosiły się do projektu „Przeskocz stereotyp”, zapoznają się z torem przeszkód, którego pokonywania będą uczyli w-skersi z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, a audiodeskryptorzy z Fundacji Katarynka pomogą osobom niewidzącym i niedowidzącym.

Stadion Wrocław już na etapie projektowania powstawał z myślą o osobach niepełnosprawnych. Dziś każda osoba na wózku może sama swobodnie poruszać się po całym obiekcie. Na trybunach przygotowanych jest ponad 200 specjalnych stanowisk dla osób na wózkach i ich opiekunów. Dzięki współpracy z Fundacją Katarynka, osoby niewidzące i niedowidzące mogą korzystać z audiodeskrypcji podczas wszystkich meczów Śląska Wrocław. W tym roku Stadion Wrocław otrzymał również certyfikat „Wrocław bez barier”.

 

Autor: Adam Burak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPiątkowy Jerzy Michalak: Miałeś chamie złoty róg, czyli felieton polityczny
Następny artykułNowe rozdanie
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.