Niedawno na łamach naszego portalu pisaliśmy o poszukiwaniach przez Gwardię Wrocław ostatniego zawodnika, konkretnie rozgrywającego. Najprawdopodobniej tym graczem zostanie 20-letni Michał Stogniew.

Michał Stogniew / fot. arch. zawodnika

Zawodnik ten urodził się w 1991 roku i siatkarską karierę rozpoczynał w słynącym z tej dyscypliny sportu – Kędzierzynie Koźlu. Tam też spędził ostatni sezon, reprezentując barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w rozgrywkach Młodej PlusLigi. Jest to bez wątpienia jeden z bardziej utalentowanych rozgrywających młodego pokolenia. Choć nie dysponuje imponującymi warunkami fizycznymi (185cm wzrostu) jest zawodnikiem skocznym i dynamicznym. W dodatku ogrania i siatkarskiego doświadczenia mu nie brakuje, tak więc na drugoligowych parkietach z pewnością sobie poradzi. Jeżeli nasze informacje się potwierdzą, będzie to ostatnie, a zarazem bardzo duże wzmocnienie zespołu Ireneusza Kłosa, który ambitnie wypowiada się o nadchodzącym sezonie i zapowiada walkę o awans do pierwszej ligi.

 

Więcej informacji o sytuacji kadrowej Gwardii Wrocław oraz o tym, czy Michał Stogniew dołączy do zespołu z ul. Krupniczej już niebawem w portalu „DW”!

 

 

 

(Mateusz Dziemidowicz)