W tym roku Nurt OFF na PPA świętuje swoje dziesiąte urodziny. Między piosenką a teatrem, między muzyką a słowem jest mnóstwo miejsca na poszukiwanie, eksperyment, działanie zaskakujące. „Off” nie oznacza „poza sztuką”, „obok profesjonalizmu” – ta kategoria, jak na Broadwayu, określa jedynie rozmiar projektu. Spektakle, które pokazujemy w Nurcie OFF, to rzeczy małe, ale nie nie miałkie. Nawiązują do formuły Przeglądu, przekraczają ją, poszerzają i komentują. Czasem drwią z niej bezczelnie, lecz zabawnie i twórczo. A skoro już padło słowo Broadway – warto pamiętać, że musical „Hair”, dziś czcigodna klasyka gatunku, startował właśnie w teatrze off-broadwayowskim.

Nie ma uniwersalnego przepisu na dobry offowy spektakl, ale jeśli brać pod uwagę składniki i sposób przyrządzania, to „Stolik” Karbido z pewnością jest wzorcem metra z Sèvres. Pokazany w pierwszej edycji Nurtu OFF na 27. PPA (w roku 2006), nagrodzony Grand Prix, prezentowany od tamtego czasu ponad dwieście razy podczas najważniejszych festiwali muzyczno-teatralnych na całym świecie, jest dziś legendą.

„Szmeroszepty klonowe” to spektakl audio w wykonaniu czwórki artystów z zespołu Karbido, grany na drewnianym elektroakustycznym stole, skonstruowanym według własnego projektu grupy.

Imponujące, szaleńcze, dowcipne, absolutna awangarda instrumentalna, wydarzenie artystyczne najwyższych lotów, dowód na to, że w muzyce ograniczać nas może wyłącznie nasza wyobraźnia – tak pisali o tym spektaklu krytycy.

Nie zobaczyć „Stolika” – w dziesięciolecie narodzin – zwyczajnie nie wypada. Zapraszamy!

16 maja (poniedziałek) godz. 21, Scena Ciśnień w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu
Bilety są już w sprzedaży w kasie Teatru  i online na stronie www.ppa.wroclaw.pl
Cena 30 zł