Charlie Kessler uważa, że bracia Duffer dopuścili się plagiatu pisząc scenariusz do serialu „Stranger Things”. Jak podaje portal „Variety” do sądu wpłynął już nawet pozew związany z roszczeniami poszkodowanego twórcy.

Zgodnie ze słowami Charliego Kesslera, reżysera krótkometrażowego filmu „Montauk”, który (podobnie jak „Stranger Things) opowiada o paranormalnych skutkach tajnych, rządowych eksperymentów, bracia Duffer mieli ukraść jego pomysł.

Wszystko miało mieć swój początek jeszcze w 2014 roku, kiedy to Kessler podjął rozmowy z braćmi Duffer odnośnie do możliwości przedstawienia rozszerzonej wersji jego pomysłu w formie serialu. Niestety panom nie udało się osiągnąć porozumienia, całość zakończyła się fiaskiem i pozornie każdy zajął się swoimi sprawami.

Dwa lata po wspomnianych wydarzeniach bracia Duffer za pośrednictwem Netflixa zaprezentowali swój nowy serial: „Stranger Things”, który z miejsca zdobył sporą popularność na całym świecie. I choć nie trudno doszukać się powiązań pomiędzy jedną i drugą produkcją to nie da się wykluczyć, że mówimy tutaj jedynie o inspiracji, a nie plagiacie. 

Pozostaje czekać na wyrok sądu, jeśli okaże się on pomyślny dla Kesslera, może on liczyć na sowite zadośćuczynienie oraz tantiemy za kolejne sezony serialu, bo co do tego, że one powstaną nie ma żadnych wątpliwości. „Stranger Things” to kura znoszące złote jajka, a teraz zwyczajnie zgłosiła się kolejna osoba, która chciałby dostać kawałek dla siebie. 

Netflix, ani bracia Duffer, póki co nie skomentowali kierowanych wobec nich oskarżeń.


Autor: Patryk Wolny