W dniach 9-12 maja 2013r odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów Wroclove Design. Zarówno dzieci, jak i rodzice, którzy odwiedzą strefę Kids Design znajdą tam rzeczy zaprojektowane z myślą o najmłodszych odbiorcach.

Organizatorzy festiwalu strefy dziecięcej  są zdania , że dobrze zaprojektowana zabawka nie tylko bawi, ale przede wszystkim rozwija. Wyobraźnia i kreatywność najmłodszych, to coś czemu warto się przyglądać i rozwijać. Wczesne kształtowanie poczucia estetyki owocuje na przyszłość. Pierwszym czynnikiem, który kształtuje gust jest zabawka. Formy, kolory i treści w niej zaklęte – mogą i powinny być wartościowe, uczyć dobrych nawyków społecznych i estetycznych. Kiczowi i bezmyślności zdecydowanie należy powiedzieć -Nie!

mat. organizatora

Zatem celem strefy KIDS DESIGN jest rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci poprzez zabawy, ale również poprzez naukę, liczne warsztaty i prezentacje przygotowane przez animatorów kultury. W trakcie trwania imprzy dzieci będą mogły uczyć się czym jest design i w jaki sposób zmienia ich rzeczywistość. Poznają nowoczesne trendy dedykowane właśnie im, które pokażą, jak ważna na każdym etapie rozwoju jest dobrze zaprojektowana przestrzeń.

W strefie KIND DESIGN znajdą się również inspiracje dla dorosłych, którzy dowiedzą się jak stworzyć magiczny zabawkowy świat przy użyciu tanich i niepozornych materiałów. Można będzie tam zobaczyć m.in.: zabawki rozwijające wyobraźnię przestrzenną, zabawki z recyklingu, antyalergiczne pluszaki, mebelki, ubranka oraz książki.

Goście strefy KIDS DESIGN to m.in.: CHIFFONETTE, JOLLYGOODFELLOW, GRUPA PROJEKTOWA OD RZECZY, MU.MU, PANATO, REFUNC, TRZY MYSZY, UGLY TOYS, UNIWERSYTET DZIECI i ZŁA BUKA.

W ramach strefy będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach, m.in.: „Zrób sobie stwora, który odgoni każdego potwora!”, Chifonette, „Budujemy miasta 3D”, „Pleciemy nielatające dywany”, „Być jak Andy Warhol” – warsztaty i pokaz sitodruku, PANATO.

Informacje i zapisy: www.wroclovedesigne.pl
(SMi)