Już tylko jeden dzień dzieli nas od Ceremonii Otwarcia Mundialu 2018 i pierwszego meczu, w którym zmierzy się Rosja i Arabia Saudyjska (14 czerwca). Dlatego już w poniedziałek ruszyła budowa Strefy Kibica na placu przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Oficjalnie pomieści 300 osób.

Montowana obecnie Strefa Kibica pod Halą Stulecia zgromadzi fanów piłki nożnej. Na telebimie wielkości 4 na 7 metrów, który stanie między Iglicą a Halą, wrocławianie będą mogli obejrzeć wszystkie mecze oraz ceremonię otwarcia i zamknięcia Mundialu 2018. Zapowiedziano, że telebim będzie włączany na 15 minut przed każdym starciem, natomiast na pół godziny przed w przypadku rozgrywek polskiej reprezentacji, a także meczów półfinałowych i finału.

Oprócz Strefy Kibica wydzielonej płotkami, która ma pomieścić około 300 oglądających, na placu powstanie Strefa Emocji. Tam na godzinę przed transmisją będą rozpoczynały się zabawy dla dzieci i konkursy dla dorosłych. Dodatkowo na miejsce zjadą się food trucki, które zostaną pod Halą na cały okres mistrzostw. W nich zgromadzeni kupią coś do jedzenia i picia, a co najważniejsze będą mogli wejść z tymi produktami do Strefy Kibica. Zabronione będzie natomiast wnoszenie np. szklanych butelek z piwem.

Łącznie cały ten obszar przygotowany przez Halę Stulecia we współpracy z firmą Work Group pomieści około 1500 kibiców. Największą atrakcją na zakończenie wrocławskiej transmisji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej będzie koncert Cleo.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: www.flickr.com