Spektakl „Strefa” na podstawie tekstu Adriana Hyrsza, w reż. Przemysława Wojcieszka, bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

To opowieść o łamaniu praw pracowniczych i o solidarności społecznej, a raczej o tym, co z nią się w Polsce stało. Spektakl miał premierę w maju tego roku, na otwarcie Sceny Restauracja w podziemiach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, jest współprodukcją Capitolu i Przemysława Wojcieszka.

„Strefę” można będzie obejrzeć jeszcze w tym miesiącu na Scenie Restauracja: 28 i 29 listopada 2017. Bilety w cenie 30 zł są do nabycia online lub kasie teatru.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Michał Centkowski, Adam Karol Drozdowski, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Jakub Papuczys, Joanna Puzyna-Chojka.

 


Autor: Joanna Kiszkis
Zdjęcia: Filip Zawada/na zdjęciu Paweł Palcat