- KARTKA Z KALENDARZA - 22 LIPCA -

Zawodnicy zdobyli łącznie dziewięć medali na 35. PZLA Mistrzostwach Polski U23 w Sieradzu. Lekkoatleci reprezentowali dwa wrocławskie kluby – WKS Śląsk Wrocław i KS AZS AWF Wrocław.

KS AZS AWF Wrocław z dorobkiem 313 punktów zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej (od lidera dzieliły go dwa punkty). Natomiast drugi wrocławski klub – WKS Śląsk Wrocław uplasował się na 17. pozycji.

KS AZS AWF Wrocław zdobył łącznie 8 medali – trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe. Wśród zawodników WKS-u Śląska Wrocław tylko jeden z nich wywalczył brązowy medal.

Tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23 będę dobrze wspominał. Darek Boratyński do wcześniej zdobytego złota…

Gepostet von Jacek Wosiek am Sonntag, 1. Juli 2018

Wrocławscy lekkoatleci zdobywali medale w poszczególnych konkurencjach:

– I miejsce w biegu na 5000 metrów – Dariusz Boratyński (AWF Wrocław),
– I miejsce w biegu na 200 metrów – Natalia Kaczmarek (AWF Wrocław),
– I miejsce w biegu na 400 metrów – Natalia Kaczmarek (AWF Wrocław),
– II miejsce w sztafecie 4×100 metrów – Jagoda Mierzyńska, Karolina Wrzesińska, Marcelina Winkowska, Natalia Kaczmarek (AWF Wrocław)
– II miejsce w rzucie dyskiem – Oskar Stachnik (AWF Wrocław),
– III miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki – Kacper Ambroży (AWF Wrocław),