Jacek Sutryk nowym prezydentem Wrocławia – tak wynika ze wstępnych sondaży, opublikowanych przez IPSOS. Mirosława Stachowiak-Różecka plasuje się na drugim miejscu z 27,8 procent głosów. 

Wszystko wskazuje na to, że wybory prezydenckie we Wrocławiu zakończą się już w pierwszej turze. 21 października o godzinie 21:00 zakończyła się cisza wyborcza i w tym samym czasie opublikowane zostały pierwsze sondażowe wyniki wyborów. Według danych IPSOS Jacek Sutryk, kandydat Koalicji Obywatelskiej, zdobył 50,1 procent głosów. Tuż za nim uplasowała się Mirosława Stachowiak-Różecka, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, z wynikiem 27,8 procent. Jeżeli w oficjalnych wynikach wyborów, wynik Jacka Sutryka będzie zbliżony do tego podawanego w sondażach (konieczne jest przekroczenie progu 50 procent głosów) to zostanie on nowym prezydentem Wrocławia, bez konieczności przeprowadzania drugiej tury.

Po ogłoszeniu sondaży w sztabie Jacka Sutryka zapanowała wielka radość. Sam kandydat nie ukrywał zadowolenia z wstępnych wyników, ale zapowiedział również gotowość do walki w drugiej turze.

– Jestem zadowolony, bo to znaczy, że moja dwunastoletnia praca we Wrocławiu i dla Wrocławia, ale także ostatnia kampania przyniosły efekty w postaci zaufania, którym dzisiaj, mam nadzieję, obdarzyli mnie wrocławianki i wrocławianie – mówi Jacek Sutryk. – Jestem gotowy na drugą turę. Po prostu chciałbym rozmawiać z mieszkańcami. Bez względu na to, czy ta druga tura będzie, czy jej nie będzie, to jutro ruszamy, pracujemy i działamy. Bardzo dużo mówię o rozmowie, nadal będę rozmawiał z wrocławianami i wrocławiankami, głównie tymi, którzy oddali dzisiaj swoje głosy na moich kontrkandydatów. Z tymi grupami będę chciał rozmawiać i przekonać do siebie.

Jeżeli wynik sondażowe się potwierdzą, Jacek Surtryk zapowiada, że jego prezydentura będzie prezydenturą uwspólniania, czyli współdecydowania, rozmowy oraz wspólnej budowy miasta z jego mieszkańcami.

Pierwsze wyniki sondażowe dla Wrocławia:
Jacek Sutryk – 50,1 proc.
Mirosława Stachowiak-Różecka – 27,8 proc.
Katarzyna Obara-Kowalska – 6,7 proc.
Jerzy Michalak – 5,6 proc.
Marta Lempart – 2,7 proc.
Zbigniew Jarząbek – 2,3 proc.
Małgorzata Tracz – 1,7 proc.
Robert Jarosław Bogusławski – 1,5 proc.
Artur Zborowski – 1,1 proc.
Mieczysław Maj – 0,5 proc.

 

 


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcia: Ola Sopuch