To tytuł ogólnopolskiej dwudniowej konferencji, która rozpoczęła się w czwartek, 29 września w  Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Tematem przewodnim spotkania naukowców, ekspertów i nauczycieli organizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Osób Twórczych, pod patronatem Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza jest arteterapia.

fot. skrzynski.info.pl

– Osoby niepełnosprawne w Polsce to liczba około 5,5 miliona, a na Dolnym Śląsku 435 tysięcy. To ogromny potencjał, którego nie wolno marnować – mówił rozpoczynając konferencję Bartłomiej Skrzyński miejski Rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych, przy Prezydencie Wrocławia. – W miniony weekend rozmawialiśmy w Londynie o szerokiej dostępności stadionów do potrzeb osób niepełnosprawnych, jestem przekonany, że we Wrocławiu nie mamy się czego wstydzić. Dumnie i z szacunkiem podchodząc do tak znamienitych gości mam przekonanie, że osoby z niepełnosprawnością przy odpowiednim wsparciu świetnie sobie dadzą radę. Niepełnosprawność dziś może dotknąć każdego: jeden jeździ na wózku, drugi nosi okulary, trzeci jest za gruby,  a czwarty nie zna języków obcych – dodawał.

O arteterapii, czyli leczeniu przez sztukę w piątek będzie mowa na ul. Serbskiej 5a, w Centrum Kultury Agora – przede wszystkim prezentując dotychczasowe dokonania, m.in. Teatru Arka z Wrocławia.

(aisoG)