Zapraszamy do Humanitarium na zupełnie nową ekspozycję poświęconą jednemu z pięciu zmysłów człowieka – zmysłowi słuchu. Wystawa „Play the music” – od fizyki do muzyki to kolejna propozycja przygotowana przez Humanitarium, której celem jest przybliżanie zasad funkcjonowania ludzkiego ciała.

Tym razem wystawa skupia się na tajnikach fenomenu słuchu – pokazuje, jak zbudowane jest ucho i jak dzięki jego niezwykłym właściwościom każdy z nas może się zanurzyć w świecie dźwięku i muzyki.

 Muzyka łączy pokolenia!

Wystawa „Play the music” przyjechała do Wrocławia z Wielkiej Brytanii, o której nie bez powodu mówi się, że jest ojczyzną muzyki rozrywkowej. Nowa ekspozycja Humanitarium to nie tylko świetny przewodnik po największych przebojach II połowy XX wieku, ale także doskonała okazja, by dowiedzieć się i zrozumieć, w jaki sposób  powstają dźwięki, które tworzą znane nam wszystkim melodie. Dzięki interaktywnemu charakterowi eksponatów, każdy gość będzie mógł samodzielnie wykreować dźwięki,  a także sprawdzić się w roli didżeja czy wykonawcy. Co ważne, wystawa „Play the music” przeznaczona jest dla wszystkich grup wiekowych, począwszy od przedszkolaków, dopiero wkraczających w fascynujący świat dźwięków – dla nich przygotowaliśmy gigantyczne interaktywne pianino – po młodzież szkolną oraz gości dorosłych, dla których będzie ona nie tylko świetną okazją do poszerzenia wiedzy na temat natury dźwięku oraz reguł tworzenia muzyki, ale także podróżą w czasie do melodii i piosenek młodości.

Wystawa czynna jest od 19.10.2013 do 31.07.2014.

Aktualne godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek 8:00 – 17:00
Sobota 10:00 – 18:00
Niedziela 10:00 – 15:0

Autor: RED

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚląsk przegrywa z Zawiszą
Następny artykułPoniedziałkowy Michał Rodziewicz: Zapamiętajcie te nazwiska
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.