Zbliża się ostatnia tegoroczna odsłona Festiwalu Brzmień Niebanalnych, organizowanego w Sky Tower. Ta wyjątkowa edycja cyklu będzie należała do duetu Dombrova Piano Duo. Pianiści Łukasz Szubski oraz Krzysztof Włodarczyk zaprezentują fortepianowe interpretacje utworów muzyki klasycznej, popularnej oraz świątecznej.

Udział w koncercie będzie doskonałą okazją do chwili relaksu i odpoczynku od codziennych obowiązków. Wydarzenie odbędzie się 19 grudnia o godz. 19:00 na poziomie +1, naprzeciwko Subway’a. Wstęp jest bezpłatny.

Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk to dwóch przyjaciół, których łączy wspólna pasja – gra na fortepianie. Bohaterowie nadchodzącego wydarzenia swoje pierwsze muzyczne kroki stawiali w Szkole Muzycznej im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Naukę kontynuowali w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie podjęli decyzję o stworzeniu duetu. Dziś koncertują na rodzimych i zagranicznych scenach, odnosząc przy tym imponujące sukcesy. Uzyskali m.in. wyróżnienia na prestiżowych konkursach w Słowenii, Anglii, Niemczech czy Włoszech.

Goście obecni w Sky Tower usłyszą w wykonaniu Dombrowa Piano Duo m.in. instrumentalne aranżacje „Libertango” Astora Piazzolli, „Rhapsody in Blue” George’a Gershwina oraz utwory takie jak: „Jingle Bells Rock”, „Let it Snow” czy „White Christmas”. Nie zabraknie także kolęd – w przestrzeniach obiektu zabrzmią te najpopularniejsze, np. „Lulajże Jezuniu”.

– Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w ostatnim w 2019 roku koncercie w Sky Tower, zamykającym cieszącą się ogromnym zainteresowaniem serię brzmień niebanalnych, granych w „nieoczywistych” muzycznie miejscach. W najbliższy czwartek o magiczną atmosferę zadbają artyści Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach. To świetny moment, by w przedświątecznym zabieganiu znaleźć chwilę dla siebie i zrelaksować się przy dźwiękach fortepianu – mówi Magdalena Wiewiór, odpowiedzialna za marketing w Sky Tower.

Publiczność Festiwalu Brzmień Niebanalnych miała już okazję wysłuchać zachwycających interpretacji Łukasza Szubskiego podczas jednego z czerwcowych koncertów.