W dniach 12-18 listopada po raz kolejny we Wrocławiu odbędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Wrocławianie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i wykładach wspierających przedsiębiorczość. Spotkania odbędą się w Idea Place na Pl. Solnym 15.

ŚTP został zapoczątkowany w 2008 roku. Od czasu pierwszej edycji inicjatywa rozszerzyła się na 115 państw, w których ponad 24 000 partnerów zorganizowało wydarzenia angażujące ponad 7 milionów ludzi. Wachlarz wydarzeń tworzących ŚTP jest każdego roku niezwykle szeroki: od merytorycznych szkoleń i wykładów przez konferencje i spotkania z przedsiębiorcami, po wystawy, przedstawienia i happeningi. 

Polskim partnerem ŚTP jest Biuro Coworkingowe IdeaPlace, organizator Wrocławskich Dni Coworkingu – cyklu comiesięcznych bezpłatnych wykładów i warsztatów wspierających przedsiębiorczość. W Ramach ŚTP Idea Place organizuje kilkanaście spotkań poruszających najróżniejsze aspekty prowadzenia własnego biznesu. Wszystkie warsztaty i wykłady prowadzone będą przez doświadczonych i uznanych specjalistów z różnych dziedzin.

Zainteresowanych tą inicjatywą organizatorzy zapraszają na stronę www.ideaplace.pl oraz na profil na Facebook http://www.facebook.com/dziencoworkingu. Można tam znaleźć szczegółowy harmonogram spotkań. Osoby chętne do wzięcia udziału w ŚTP mogą już zapisywać się na wybrane warsztaty i wykłady. Zgłoszenia (Imię , Nazwisko, nr telefonu oraz tytuł warsztatu) należy przesyłać na adres: office@ideaplace.pl.  Ilość miejsc ograniczona.

Patronat Honorowy nad Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości 2012 objęli: Ministerstwo Adminstracji i Cyfryzacji, PARP, Komisja Europejska i Proseed.