Jest jedną ze współczesnych ikon rocka i inspiracją dla wielu, nie tylko rockowych, gwiazd muzyki. Od kilku lat, poszukując nowych form wyrazu, koncertuje z orkiestrami symfonicznymi i w takiej aranżacji muzykę Steve’a Vaia usłyszymy 12 czerwca podczas jego koncertu we wrocławskiej Hali Stulecia.

Steve Vai / mat. organizatora

Steve Vai nazywany jest gitarzystą wszech czasów, nawet przez tych, którzy nie są wielbicielami jego stylu gry. Jest niezaprzeczalnym wirtuozem gitary i genialnym kompozytorem, co potwierdzają miliony sprzedanych płyt, przepełnione sale koncertowe na całym świecie i liczne nagrody, żeby wspomnieć chociażby 3 statuetki Grammy i 9 nominacji do tej nagrody. Już sam początek jego kariery był imponujący, gdy współpracował z takimi znakomitościami, jak Frank Zappa, David Lee Roth czy zespół Whitesnake. Grając w takim towarzystwie bardzo szybko został dostrzeżony przez środowisko muzyczne i od kilkudziesięciu lat to już jego nazwisko jest marką samą w sobie, a jego muzyka ideałem dla wielu, nawet najlepszych gitarzystów. Zawsze dążył do tego, by tworzyć unikalne dźwięki,  próbować w muzyce tego, czego nikt nigdy jeszcze nie robił. Trzymając się tej zasady doszedł na absolutne szczyty prawdziwej sztuki, łącząc techniczne wirtuozerstwo z ujmującym artyzmem.

Wydał 16 solowych płyt, a brał udział w nagraniu około sześćdziesięciu. Studyjne nagrania Steve’a Vaia nie mogą się jednak równać z ich wersjami koncertowymi, bo tak naprawdę dopiero w wydaniu na żywo docenić można niewiarygodną wirtuozerię jego gry. Jego ostatni koncert w Warszawie, w październiku ubiegłego, roku został wysprzedany do ostatniego biletu. Steve Vai promował wówczas swoją najnowszą płytę „The Story of Light”. Podczas zbliżającego się koncertu we Wrocławiu zobaczymy Steve’a Vaia w nieco innej stylistyce. Tym razem będzie to symfoniczny koncert, podczas którego gitarzyście towarzyszyć będzie orkiestra  Evolution Tempo. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Steve Vai Symfonicznie

12.06.2013, godz. 19:00

Wrocław, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

Bilety: 160/180/200/250/300 zł

dostępne w bileterii T-Box: http://tbox24.pl/koncerty/steve-vai-amp-evolution-tempo.html

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne

 

(Aleksandra Furtak)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAZS: AWF wygrał Final Four w siatkówce kobiet
Następny artykułBestie na Gitarowym Rekordzie Guinnessa
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.