Filmem otwarcia 6. sezonu Polish Cinema for Beginners będzie „Jestem bogiem” Leszka Dawida, historia jednego z najbardziej kultowych muzycznych zjawisk lat 90. – Paktofoniki. Gościem pokazu będzie syn lidera legendarnego składu z Katowic Filip Łuszcz, słuchaczom znany też pod pseudonimem Fejz.

Śląsk, koniec lat 90. Trzech chłopaków z blokowiska zawiązuje muzyczny pakt, który, będąc wyrazem lęków i nadziei wkraczającego w dorosłość nowego pokolenia Polaków, stał się prawdziwą muzyczną sensacją. Za talent trzeba jednak niekiedy zapłacić wysoką cenę. Studium dojrzewania przeplata się z portretem rodzimej sceny hip-hopowej, rodzącej się na tle młodego polskiego kapitalizmu. Oparty na prawdziwej historii Paktofoniki film Leszka Dawida był największym polskim hitem kasowym 2012 roku.

Podczas czwartkowego pokazu publiczność zebraną w Kinie Nowe Horyzonty w kontekst filmu wprowadzi wyjątkowy gość – syn Magika, Filip Łuszcz. Hip-hopowej publiczności może być on lepiej znany pod scenicznym pseudonimem – jako Fejz zadebiutował w 2015 roku i właśnie przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu. Współpracuje z wieloma działającymi na polskiej scenie muzycznej artystami, a z DJ Samiryi, Teslą, Domiksem tworzy skład o nazwie FEJZ TEAM.

6. edycja Polish Cinema wystartuje 3 marca o godzinie 19:00i rozbrzmiewać będzie w Kinie Nowe Horyzonty co dwa tygodnie aż do 28 kwietnia.  Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa. Projekt jest częścią programu ​​Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.