Piąta drużyna ubiegłorocznego sezonu rozpoczyna przygotowania do kolejnego, w którym ambicje i cele postawione są jeszcze wyżej.

Sytuacja kadrowa oraz organizacyjna uległa w klubie znacznej poprawie, dzięki czemu perspektywa walki w Challenge Cup oraz w strefie medalowej PlusLigi Kobiet staje się co raz bardziej realna.

Katarzyna Mroczkowska pozostaje kapitanem gwardzistek / fot. gwardia.pl

Do zespołu powróciła rozgrywająca Marta Haładyn, która przez dwa sezony reprezentowała barwy drużyny z Dąbrowy Górniczej. Teraz ma niezwykle trudne zadanie, gdyż musi zastąpić Joannę Wołosz, rozgrywającą reprezentacji Polski, która zdecydowała się odejść do Aluprofu Bielsko-Biała. Kolejną z zawodniczek, której wartość i umiejętności siatkarskie bez wątpienia podniosą jakość gry wrocławianek jest Amerykanka Ariel Wilson. Perspektywiczna, młoda zawodniczka występująca na pozycji środkowej, mierzy 191 cm wzrostu. W poprzednim sezonie reprezentowała barwy jednego z uniwersyteckich klubów w Stanach Zjednoczonych. Teraz ma możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w jednej z najlepszych lig w Europie. W zespole Impel Gwardii będzie miała za zadanie zastąpić zawodniczkę szerokiej kadry Polski seniorek – Maję Tokarską, która przed po minionym sezonie zdecydowała się przyjąć ofertę z zespołu Atom Trefl Sopot. Kolejnymi zawodniczkami, które uzupełniły kadrę drużyny wrocławskiej to 18-letnia, leworęczna atakująca – Aleksandra Folta, która  ostatnio zmagała się z kontuzją, oraz jej rówieśniczka, libero reprezentacji Polski juniorek Dorota Medyńska. Reszta składu pozostaje bez zmian. Kapitanem drużyny pozostała doświadczona Katarzyna Mroczkowska.

Impel Gwardia przygotowania do sezonu 2011/2012 rozpoczęła w poniedziałek, 8 sierpnia. Zajęcia z zawodniczkami prowadzi na razie Marek Solarewicz, gdyż zarówno I trener Rafał Błaszczyk, jak i fizjoterapeuta Artur Hnida przebywają z kadrą B reprezentacji seniorek na Letniej Uniwersjadzie. Razem z nimi jest jeszcze Marta Haładyn, która znalazła się w składzie wspomnianej kadry B. Pierwsze treningi miały charakter luźnego, indywidualnego przygotowania zawodniczek do znacznie większego wysiłku fizycznego. Ten właściwy cykl treningowy rozpocznie się z pewnością zaraz po powrocie Rafała Błaszczyka. Samodzielnie na razie przygotowuje się Ariel Wilson, która dotrze do Polski najwcześniej na początku września.

 

14-osobowa kadra Impelu Gwardii Wrocław na sezon 2011/2012:

Marta Haładyn: (1988/179cm/rozgrywająca)

Ewa Matyjaszek: (1979/176cm/rozgrywająca)

Katarzyna Mroczkowska: (1980/181cm/atakująca) kapitan drużyny

Monika Czypiruk: (1982/184cm/atakująca)

Aleksandra Folta: (1993/178cm/atakująca)

Aleksandra Krzos: (1989/181cm/libero)

Dorota Medyńska: (1993/170cm/libero)

Katarzyna Jaszewska: (1981/182cm/przyjmująca)

Marta Sobolska: (1987/182cm/przyjmująca)

Bogumiła Pyziołek (d. Barańska): (1986/180cm/przyjmująca)

Anna Witczak: (1982/182cm/przyjmująca)

Zuzanna Efimienko: (1989/198cm/środkowa)

Ariel Wilson: (1989/191cm/środkowa)

Dominika Sobolska: (1991/188cm/środkowa)

 

(Mateusz Dziemidowicz)