Jeśli jesteś młodym i kreatywnym twórcą zgłoś się!  To szansa dla Ciebie. Przegląd KREACJE/PRZEGLĄD, KREACJE/ZDERZENIA- prezentacje młodych artystów improwizujących  w ramach ART OF IMPROVISATION Creative Festival rozpocznie się 21 czerwca.

ART OF IMPROVISATION Creative Festival to międzynarodowy, interdyscyplinarny projekt, poświęcony sztuce improwizowanej (głównie muzyce), podkreślający jej różnorodność,
a przede wszystkim otwartość na zmianę i eksperymenty. Festiwal prezentuje niezwykłych artystów, dla których kreatywność jest podstawą twórczego rozwoju. Tym, co odróżnia festiwal od innych tego typu projektów jest fakt, że taką samą wagę przykłada się do prezentacji oraz promocji młodych, rozwijających się twórców, jak i uznanych artystów, stwarzając im przestrzeń do spotkania.

mat. organizatora

KREACJE/PRZEGLĄD zorganizowaliśmy, aby najzdolniejszym improwizatorom młodego pokolenia umożliwić prezentację swoich działań szerszej publiczności.
KREACJE/ZDERZENIA z kolei stwarzają możliwość do unikalnych połączeń improwizatorów podczas festiwalu. Artyści, którzy nigdy wcześniej nie spotkali się na scenie, stają przed zadaniem improwizacji z losowo wybranymi partnerami. To spore wyzwanie, które owocuje intrygującymi i świeżymi sytuacjami artystycznymi.  KREACJE to inicjatywa, która pomaga stwarzać sieć i forum wymiany artystycznej młodych improwizujących twórców z Polski. W tym roku postanowiliśmy poświęcić KREACJOM zdecydowanie więcej miejsca podczas ART OF IMPROVISATION Creative Festival tak, żeby  jeszcze więcej młodych improwizatorów miało możliwość pokazania się na naszej scenie. Nagrodą dla zwycięzcy KREACJI/ZDERZEŃ jest zaproszenie na kolejną edycję AOI oraz 1000 zł. W jury zasiądą m.in. laureat Fryderyka 2013 w kategorii Jazzowy Debiut Roku – Piotr Damasiewicz – oraz dziennikarka Jazz Forum – Monika Okrój.

Zgłoszenia należy przesłać do  7 czerwca.
Informacje i regulamin na www.ckagora.pl
Kontakt: adrian.podgorny@ckagora.pl
Tel.:  71 / 325-14-83 / w.123

(SMi)