Jeden z największych kurortów narciarskich w czeskich Karkonoszach, Szpindlerowy Młyn zaprasza na rozpoczynający się właśnie sezon. Śniegu i emocji z pewnością nie zabraknie, zwłaszcza, że właściciel ośrodka, spółka Tatry Mountain Resorts, jak każdego roku, i tym razem przygotowała wiele atrakcji.

Na amatorów białego puchu, oprócz wyśmienicie przygotowanych do szusowania nartostrad czekają również konkursy i koncerty z udziałem czeskich gwiazd oraz pokaz sztucznych ogni i laserowych świateł – wylicza Čeněk Jílek – zarządzający ośrodkiem w Czechach.

Moc atrakcji

Na otwarciu ośrodka Špindlerův Mlýn, zwanego potocznie „Szpindlem” nie zabraknie wyśmienitej zabawy, zarówno dla osób lubiących zastrzyk adrenaliny jak i dla rodzin z dziećmi, preferujących spokojniejszą rozrywkę.

Na stoku Święty Piotr każdy będzie mógł spróbować swych sił w S CT SPORT czyli konkursie, zjazdu na nartach. Zaś u podnóża góry a więc na końcu trasy Święty Piotr, na gości czekają dodatkowe atrakcje m.in. w postaci koncertów, w których nie zapomniano nawet o najmłodszych pociechach. Np. w piątek o godz. 13. 20, dla dzieci i rodziców zagra zespół Pískomil se vrací. Natomiast o godzinie 14.15 posłuchamy Bubenická Show Aries czyli dynamicznej i rytmicznej muzyki z udziałem bębnów. Z kolei na miłośników pop i pop-rocka czeka niemała gratka muzyczna – wraz ze swoją grupą zaśpiewa znany czeski muzyk, kompozytor i piosenkarz – Marek Ztracený. A gdy zapadnie zmrok łowcy mocnych wrażeń mogą pościgać się na skuterach jak i dalej szusować na nartach

Piątkowy wieczór uświetni, jak co roku, impreza taneczna Kassbohrer na trasie na stoku, Demo Ski Team oraz pokazy laserowe i sztucznych ogni. Głównym partnerem i organizatorem tego wydarzenia jest spółka Innogy.

Całodniowy karnet w dniach 10 i 11 grudnia br. kosztuje w Szpindlu, promocyjnie, 190 koron, czyli zaledwie ok. 31 zł.

Czeskie Davos

A naprawdę warto tu poszusować. Špindlerův Mlýn został bowiem uznany za najlepszy ośrodek narciarski w Czechach, według World Ski Awards 2015. Oferuje 25 km zróżnicowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności oraz 14 wyciągów orczykowych i krzesełkowych o przepustowości 17,5 tysięcy narciarzy za godzinę. Co więcej, nartostrady w Szpindlu spełniają wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), a więc pozwalają na organizację zawodów o randze światowej. Szpindl amatorom śnieżnego szaleństwa gwarantuje dobrą i nieustanną zabawę również dzięki systemowi sztucznego naśnieżania – 50 armatek i 166 pryszniców zapewnia dodatkowy śnieg prawie na całej powierzchni kurortu. Ponadto, na przyjezdnych czekają tu różnorodne, dodatkowe atrakcje i imprezy przez całą zimę. – Położony w samym sercu Karkonoszy, na wysokości 715-1310 m n.p.m., Szpindl może zaoferować przez co najmniej przez pięć miesięcy w roku doskonałe warunki do narciarstwa zjazdowego i biegowego zapewnia Rene Hrones dyrektor marketingu resortu w Špindlerův Mlýn.

Więcej informacji o otwarciu ośrodka Špindlerův Mlýn jak i samym kurorcie znajduje się na stronie www.skiareal.cz

  • Zdjęcia: Ski Areal Špindlerův Mlýn
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLaboratorium KARAWANASUN Szkoła Reny Mireckiej
Następny artykuł„Nasza mama czarodziejka” [ZAPOWIEDŹ]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.