Lubisz programować, interesujesz się nowymi technologiami? Bardziej od długich godzin pisania kodów i skryptów interesuje Cię tworzenie grafiki? A może masz pomysł na własny start-up i poszukujesz inwestora? Jeśli na jedno z powyższych pytań Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to Art of Code Hackathon jest eventem dla Ciebie.

 

Już w najbliższą sobotę, 13 czerwca, Centrum Sztuk Użytkowych Centrum Innowacyjności Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu stanie się areną walki programistów, grafików i pasjonatów nowych technologii. Let’s make some software together to hasło, które przyświeca pierwszej wrocławskiej edycji maratonu programistycznego Art of Code Hackathon, którego celem jest połączenie kodowania i sztuki. To wyjątkowe wydarzenie będzie nie tylko miejscem spotkań, ale także platformą wymiany doświadczeń oraz idealną okazją do kreatywnego współzawodnictwa.

Głównym tematem Hackathonu jest połączenie sztuki i programowania, ale to od uczestników będzie zależeć, co zostanie motywem przewodnim ich pracy. Projekty nie muszą być dziełami samymi w sobie. Mogą pomóc w tworzeniu, odbieraniu, prezentowaniu lub rozwijaniu sztuki.

Wydarzenie jest dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z programistycznym wyzwaniem,         a jednocześnie rozwinąć swoje umiejętności i popisać się kreatywnością. Najlepsze projekty       i zespoły mogą liczyć na wyjątkowe nagrody: zestawy Kano Computer, kamery GoPro Hero 4 Silver oraz klawiatury Logitech K480.

Organizator Hackathonu – SMT Software Services – zadbał także o wyjątkową oprawę merytoryczną w postaci mentorów i ekspertów, których zadaniem będzie nie tylko pomaganie, ale także podpowiadanie i motywowanie. Efekty pracy zespołów oceniać będzie jury, w skład którego wchodzą m.in.:

 Szymon Hanczar – architekt wnętrz, projektant, absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. W swoim portfolio ma szereg wnętrz zarówno użyteczności publicznej, jak i mieszkalnych. Jego minimalne mieszkanie „13m2” w 2011 r. zdobyło I nagrodę w konkursie „Wnętrze Design” dolnośląskiego Stowarzyszenia Architektów RP.

 Konrad Czernik – Lead Artist  w firmie Techland, współtwórca projektu Hellraid i autor rysunków koncepcyjnych takich tytułów jak Dead Island, seria Call of Juarez, Dead Stop czy Heal Them All. W branży gier video – jako storyboardzista i projektant – pracuje od ośmiu lat.

 Grzegorz Rozwadowski – projektuje przedmioty codziennego użytku, obudowy maszyn i gry komputerowe. Projektował pojazdy do gry Nail’d (Techland), jest również autorem miasta w grze mobilnej Kapsel Run (MAMF).

 Jakub Nadolny – CIO w Pixers. Wcześniej wiceprezes, COO i Software Development Manager      w NetTeam Solutions oraz Carrywater Group, Information Security Officer w Paymax. Absolwent Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej, podyplomowej Akademii Cisco w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania „Copernicus” oraz trzech pierwszych w historii Uniwersytetu Stanforda kursów on-line (Artificial Intelligence, Machine Learning oraz Databases).

 Michał Czerwiński – CTO w SMT Software Services. Wcześniej LSDE w Microsoft Bing i główny architekt systemu TETA Constellation. Specjalizuje się w systemach rozproszonych klasy ERP i procesach wytwarzania oprogramowania w oparciu o metodyki Agile.

 

Udział w hackathonie jest bezpłatny wystarczy wcześniejsza rejestracja.

*** 

Art of Code Hackathon
13 czerwca 2015

Centrum Sztuk Użytkowych i Centrum Innowacyjności
Akademia Sztuk Pięknych
ul.Traugutta 19-21
50-416 Wrocław

 

*

Harmonogram wydarzenia:

08:30 Rozpoczęcie rejestracji
09:00 Wstęp od organizatora
09:10 Prelekcja ASP
09:20 Przedstawienie zasad Hackathonu
09:40 Formowanie zespołów
15:00 Obiad
18:00 Otwarcie eventu dla publiczności
18:15 Przekazanie prezentacji
18:30 Finałowe podsumowanie jurorów
18:45 Prezentacje finałowe
19:15 Obrady jury
19:30 Wyniki, wręczenie nagród

Więcej informacji:

www.artofcode.it
https://www.facebook.com/artofcodeit
https://www.facebook.com/artofcodeit#!/events/424276237745920/