Pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów WrocLove Design to spotkanie twórców sztuki z całej Europy. Początek tej mega imprezy już 9 maja w Hali Stulecia. 

Po raz pierwszy Wrocław stanie się miejscem prezentacji designu i sztuki na skalę europejską. W rozmowach, dyskusjach oraz debatach o znaczeniu dobrych projektów w przestrzeni człowieka wezmą udział projektanci, architekci, twórcy i artyści – a do wspólnego odkrywania świata rzeczy i przestrzeni dobrze zaprojektowanych zaprosiliśmy mieszkańców Wrocławia oraz gości z całej Europy.

mat. organizatora

Organizatorzy zapraszają na I edycję Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów WrocLove Design, który odbędzie się w dniach 9-12 maja w Hali Stulecia, CRZ Krzywy Komin i w przestrzeniach miejskich Wrocławia. Festiwal inauguruje cykl całorocznych działań o charakterze wystawienniczym, edukacyjnym i happeningowym pod nazwą Laboratorium Designu i Sztuki – projektu realizowanego w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. I edycja Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów WrocLove Design to europejskie święto designu i sztuki, poświęcone rzeczom dobrze zaprojektowanym oraz ludziom, którzy je tworzą. Podczas czterodniowego spotkania odbędą się liczne wystawy i prezentacje. Zobaczą Państwo design przyjazny odbiorcy obejmujący różnorodne dziedziny życia: od przedmiotów codziennego użytku, poprzez sztukę, przestrzeń w   architekturze oraz procesy biznesowe. Istotną część programu stanowić będą również działania edukacyjne. MFDP Wroclove Design to pierwsze wydarzenie na tak dużą skalę organizowane na Dolnym Śląsku. Hasło czterodniowego festiwalu to Design ŁĄCZY.

Przestrzeń festiwalowa została podzielona na kilka stref: Kids Design, Design bez barier, Design dla biznesu, Design-Open Space, Architecture in Progress, Dolnośląska Sieć Wzornictwa Przemysłowego, Śląski Klaster Dizajnu. Działania festiwalowe mają charakter interdyscyplinarny, skierowany do każdej grupy wiekowej.

W programie m.in.: warsztaty, wykłady, seminaria, interaktywna debata, spotkania z designerami i twórcami, konkursy, performanse i happeningi. Gościnnie w ramach festiwalu odbędzie się zamknięcie I edycji dwóch ważnych międzynarodowych projektów:
· Aktywni i Kreatywni – Polacy w Europie
· Fresh Design – Młoda Europa o designie
WrocLOVE Design

(SMi)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMamo- wyglądaj dobrze
Następny artykułSpędź majówkę z futbolem amerykańskim
Pedagożka, dziennikarka, reżyserka. Miłośniczka literatury. Kocha rodzinę, teatr i podróże. Unika złej energii i złych ludzi. Wierzy w przeznaczenie.