Śląsk Wrocław w 1. kolejce LOTTO Ekstraklasy podejmie Cracovię. Jak mówi trener Tadeusz Pawłowski, WKS wciąż jest w fazie przemian. Niewykluczone, że podczas sobotniego spotkania na murawie pojawią się nowi zawodnicy. Obecność w klubie Jakuba Koseckiego wciąż jednak stoi pod znakiem zapytania.

Pawłowski zapowiada, że nie będzie rewolucji w składzie, jednak niewykluczone, że na boisku pojawią się pomocnicy, który dołączyli do Śląska w okienku transferowym. W jego ocenie Cracovia może nagrywać piłki górą, gdyż ma wielu wysokich zawodników. Taktyka Śląska będzie przeciwna – zagrają dołem.

Środek boiska to strefa, gdzie powinni grać zawodnicy nie tylko doświadczeni, ale dający jakość zespołowi. Trójka [Damian Gąska, Jakub Łabojko, Mateusz Radecki – przyp. red.] która do nas dołączyła jest naprawdę dobra. Myślę, ze już w niedługim czasie Ci zawodnicy staną się silnym punktem naszego zespołu. Trzeba jednak umiejętnie wprowadzić. Cześć z nich najprawdopodobniej już zagra – mówi Tadeusz Pawłowski, trener WKS-u.

Najbliżej debiutu w Ekstraklasie jest Damian Gąska, który może zagrać jako skrzydłowy lub typowa „dziesiątka”. Pod uwagę brany jest również Farshad Ahmadzadeh. To szczególnie istotne zwłaszcza, że gra Jakuba Koseckiego w Śląsku wciąż stoi jednak pod znakiem zapytania.

Kuba trenuje normalnie, choć nie ukrywam, że czekamy na rozwój sytuacji. Nie jestem przekonany, czy zostanie w Śląsku. Jemu samemu bardzo spodobała się oferta z Turcji – dodaje.

Trener chwali natomiast Wojciecha Gollę, za ofensywną grę. Piłkarz ma wszelkie zadatki, aby w perspektywie całego sezonu stać się jednym z filarów WKS-u. O obrońcy dobrze mówi kapitan wrocławskiego zespołu.

Wojtek to bardzo dobry piłkarz. Potrzebujemy jednak jedenastu generałów i to nie tylko w obronie. My wygrywamy jako zespół, u nas nie ma gwiazd. Nie ma zawodnika, który przyszedł za milion euro. Potrzebujemy zgranej ekipy – wyjaśnia Piotr Celeban.

Piotr Celeban

Kapitan podkreśla, że bardzo pomocny był fakt, iż prawie wszyscy zawodnicy dołączyli do drużyny jeszcze na początku okresu przygotowawczego. Pozwoliło to drużynie na poznanie siebie i nawiązanie nici porozumienia.

Jeśli chodzi o nowych zawodników to przede wszystkim duży szacunek w stronę dyrektora sportowego, Dariusza Sztylki. Zorganizował wszystko tak, że byliśmy razem przez praktycznie miesiąc. Mogliśmy się poznać. Myślę, że to na pewno Nam pomoże i zaprocentuje w meczach – dodaje kapitan.

Piotr Celeban zapewnia, że zawodnicy są przygotowani do sezonu. W ostatnim tygodniu łapali już świeżość i na pierwsze spotkanie z Cracovią powinni być gotowi. Podczas okresu przygotowawczego obyło się bez groźnych kontuzji, co na pewno cieszy cały sztab szkoleniowy.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Ola Sopuch