Tadeusz Pawłowski objął funkcję trenera pierwszego zespołu Śląska Wrocław. Zastąpił Jana Urbana. Kontrakt ma obowiązywać 2,5 roku. Nowy dyrektorem sportowym został Dariusz Sztylka.

Tadeusz Pawłowski trenował już Śląsk w sezonie 1992-1993 oraz w latach 2014-2015. Grał ze Śląskiem w europejskich pucharach, a w 2014 roku został wybrany Trenerem Roku w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna”.

Jako zawodnik Tadeusz Pawłowski zdobył ze Śląskiem  mistrzostwo Polski (1977), dwa tytuły wicemistrzowskie (1978 i 1982) oraz Puchar Polski (1976). Do dziś należy do niego klubowy rekord bramek strzelonych dla Śląska w ekstraklasie.

Od grudnia 2016 roku Tadeusz Pawłowski kierował Akademią Piłkarską Śląska Wrocław. Od dziś pełniącym obowiązki dyrektora Akademii będzie Paweł Barylski, który jednocześnie został asystentem Tadeusza Pawłowskiego przy pierwszej drużynie. Funkcję drugiego asystenta obejmie Łukasz Czajka.  Za trening bramkarzy nadal odpowiadać będzie Krzysztof Osiński. Trenerem przygotowania motorycznego został dr Michał Polczyk.

Funkcję Dyrektora Sportowego klubu obejmie Dariusz Sztylka, który zastąpi Adama Matyska, który dziś zrezygnował ze stanowiska.

Dariusz Sztylka to jeden z najważniejszych piłkarzy Śląska Wrocław w XXI w. i jego wieloletni kapitan. Przeszedł z klubem drogę od III ligi do mistrzostwa Polski i europejskich pucharów. W barwach Śląska wystąpił 263 razy. Dotąd był trenerem zespołu U-19, zajmującego I miejsce w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów.


Autor: Daniel E. Groszewski