Dedykowany WOŚP kevlar Taia Woffindena – dwukrotnego Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu, lidera Betard Sparty Wrocław –  został przekazany na aukcje charytatywne organizowane na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwycięzca aukcji będzie mógł odebrać ten unikatowy przedmiot osobiście od Taia Woffindena przed pierwszym meczem tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi na Nowym Olimpijskim we Wrocławiu!

Tai Woffinden (ur. w Wielkiej Brytanii, ma 27 lat) –  to jeden z najbardziej znanych i lubianych żużlowców na świecie – Mistrz Świata z 2013 i 2015 roku, drugi Wicemistrz Świata z 2017 roku, reprezentuje barwy Betard Sparty Wrocław, aktualnego Wicemistrza Polski. Popularny „Tajski” już kilka lat temu zainteresował się fenomenem „czerwonych serduszek” – zwyczajnie, przy okazji jednego z finałów zapytał swoich polskich przyjaciół z wrocławskiego klubu na czym polega akcja WOŚP. Szybko uzyskał odpowiedź i postanowił sam zadziałać! Przed sezonem 2017 stworzył specjalny, dedykowany WOŚP kevlar (kombinezon żużlowca, zdjęcia w załączeniu) na cały cykl Speedway Grand Prix (Indywidualnych Mistrzostw Świata). We wszystkich zawodach tego cyklu w minionym roku startował z sercem WOŚP na piersi, a teraz postanowił przekazać ten kevlar na aukcje charytatywne WOŚP.

Dodatkowo klub WTS Sparta Wrocław zaprasza zwycięzcę aukcji na inaugurację sezonu 2018 w najlepszej żużlowej lidze świata (PGE Ekstralidze) – 7 kwietnia na przepięknym Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbędzie się hit pierwszej kolejki. Betard Sparta Wrocław podejmie FOGO Unię Leszno (będzie to spotkanie Wicemistrza z Mistrzem Polski). Przed meczem „Tajski” spotka się ze zwycięzcą aukcji i osobiście przekaże mu Kevlar z logo WOŚP.

Link do aukcji znajdą Państwo TUTAJ.

Aukcja potrwa do 30 stycznia 2018 roku.


26. Finał WOŚP odbędzie się już 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” Więcej informacji na ten temat na www.wosp.org.pl.


Zdjęcie: Jarek Pabijan