We wrocławskim Teatrze dla Początkujących premiera goni premierę. Już 17 grudnia 2016 roku na scenie Centrum Technologii Audiowizualnych zobaczymy „Tak też jest miło” Małgorzaty Szczerbowskiej. Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny – pisze Daniel E. Groszewski.

 

Dla Szczerbowskiej, ten spektakl to debiut w pracy z amaktorami TdP.

– To jest bardzo przyjemna praca. Ona jest wyzwolona z wszelkiego rodzaju konkurencji, bo ludzie przychodzą z własnej chęci, z potrzeby rozwoju, sprawdzenia siebie w nowych sytuacjach. Poznają siebie w nowej atmosferze, co nie zawsze zdarza się na gruncie profesjonalnym – mówi Małgorzata Szczerbowska, reżyserka, która w tym przypadku jest też autorką scenariusza. – Miałam trzy pomysły na realizację. Jeden związanym był z Szekspirem, drugi miał być improwizowany, ale skończył się na sztuce Sibylle Berg pod tytułem „Pies, Kobieta, Mężczyzna”. Ona stała się inspiracją dla naszego spektaklu. Historia miłości została napisana przeze mnie i aktorów – dodaje.

Nie każda niedziela zasługuje na towarzystwo.
Nie każda randka kończy się trójkątem.
Nie każdy pies podróżuje koleją.
Nie każdy dywan trzeba odkurzać.
Ale tak też jest miło.

Zanim zacznie być naprawdę milo, trzeba przejść przez niepewność, znudzenie, frustracje a czasem nawet napisać wiersz. To nie gwarantuje sukcesu, ale statystycznie zwiększa szanse na przeżycie czegoś naprawdę miłego. A statystyka w zderzeniu z rzeczywistością potrafi być lepszym przyjacielem człowieka niż drugi człowiek. A nawet pies.

– To dotyczy ludzi, którzy próbują nawiązać bliższe relacje ze sobą. W związku z tym podejmują działania, różnie się zachowują, różne też mają pomysły na to, jak chcieliby żyć, co chcieliby robić. To są próby, które każdy musi podjąć, ale nie zawsze kończą się sukcesem – dopowiada reżyserka.

Z czym trzeba przyjść na spektakl, żeby dobrze go poczuć?

– Z wrażliwością i otwartością na miłość – kończy Szczerbowska.

 

Autor | Daniel E. Groszewski

 


Przedstawienia premierowe: 17, 18, 19 grudnia 2016, godzina 20.
Miejsce: Centrum Technologii Audiowizualnych, ul. Wystawowa 1


Tak też jest miło

Scenariusz, reżyseria: Małgorzata Szczerbowska

Obsada: Hubert Chojniak, Aleksandra Guzdek, Marcin Guzik, Marcin Jagodziński, Monika Lecko, Marta Mazur, Marta Ogrodnik, Ewa Piasecka, Przemysław Ratajczak, Katarzyna Szumilas