Kolejami Dolnośląskimi do stolicy Czech dojedziemy za jedyne 50 zł. Specjalne ceny biletów obowiązują w pociągach Kolei Dolnośląskich oraz Českých drah a.s. na trasach Wrocław Główny – Praga – Brno, Wrocław Główny – Liberec i Szklarska Poręba Górna – Josefův Důl.

Dzieci do 6 roku życia pojadą za darmo, a te do 15 lat za połowę ceny. Oferta obowiązuje przez cały rok, w każdy dzień tygodnia.

Rozwijając transport kolejowy w ramach województwa dolnośląskiego nie zapominamy o aspektach turystycznych. Współpraca z czeskimi partnerami układa się bardzo dobrze, dlatego możliwe jest wprowadzanie kolejnych udogodnień dla pasażerów po obu stronach granicy. Jestem przekonany, że będziemy wciąż udoskonalać naszą ofertę, która będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem – mówi Jerzy Michalak, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Warto dodać, że zrezygnowano też z tzw. „przejazdówek”, czyli dodatkowego biletu za 4 zł, który należało wykupić, aby przekroczyć granicę. Bilety są dostępne w Biurach Obsługi Klienta Kolei Dolnośląskich oraz w konduktorów w pociągach regionalnego przewoźnika.

Wiosną 2018 roku Koleje Dolnośląskie uruchomią połączenie do czeskiego Adrszpachu, gdzie mieści się słynne Skalne Miasto. Szczegóły dostępnych ofert znajdą Państwo na stronie internetowej kolejedolnoslaskie.eu.

 


Autor: Daniel E. Groszewski
Zdjęcie: wikipedia