Nowym szkoleniowcem walczących o awans do T-Mobile Ekstraklasy „Portowców” został Ryszard Tarasiewicz. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Sasala. Do końca sezonu pozostało 10. kolejek. Pogoń jest wiceliderem 1. ligi. – Chciałbym by losy awansu nie ważyły się do ostatniej chwili – mówi „Taraś”.

Ryszard Tarasiewicz / fot. SlaskWroclaw.pl

W klubie ze Szczecina Tarasiewicz poprowadzi m.in. kilku byłych piłkarzy Śląska – Radosława Janukiewicza, Adriana Budkę czy Serba Vuka Sotirovicia.

Po 24. rozegranych kolejkach Pogoń z 44 punktami zajmuje 2. miejsce w tabeli. Tyle samo ma prowadząca Termalica Bruk-Bet Nieciecza, która wiosną wygrała w Szczecinie. „Portowcy” przegrali aż 3 z 4 rozegranych w 2012 roku spotkań, w tym 1:2 w Elblągu z ostatnią w tabeli Olimpią.

Tarasiewicz w Polsce kojarzony jest z awansami Śląska, który zaczął prowadzić w 2004 roku. Najpierw wprowadził drużynę z III ligi do II, a później z I ligi do Ekstraklasy (zmieniło się nazewnictwo, Tarasiewicz wprowadził Śląsk z III ligi (obecnie II) do Ekstraklasy). Blisko awansu był też z Jagiellonią Białystok, którą prowadził w sezonie 2006/07 (w ostatnich meczach zespół prowadził Artur Płatek). Od prowadzenia Śląska Tarasiewicz został natomiast odsunięty na początku ubiegłego sezonu. Zastąpił go Orest Lenczyk. Przed objęcie Pogoni Tarasiewicz był jeszcze w ŁKS-ie, który objął w listopadzie. W związku z trudną sytuacją klubu w styczniu zrezygnował. – Pogoń to klub, który czeka na awans – kończy Tarasiewicz.

 

(Daniel E. Groszewski)