Wrocławska edycja targów książek o architekturze i mieście Bazarch odbędzie się już 29 września. W Muzeum Architektury we Wrocławiu od godziny 11:00 do 18:00 będzie można porozmawiać z autorami publikacji o architekturze, a także zakupić wybrane wydania.

Muzeum Architektury we Wrocławiu i Fundacja Centrum Architektury już po raz drugi organizuje we Wrocławiu targi książek o architekturze i mieście. Bazarach 2018 ma na celu umożliwienie spotkania z autorami i wydawcami książek o tej tematyce, a także zakup publikacji spośród setek tytułów – nowości i rarytasów, bestsellerów i końcówek nakładów.

Obecność na wydarzeniu potwierdzili renomowani wydawcy i dystrybutorzy: Bęc Zmiana, Karakter, Architrend, Dodo Editor, Claroscuro, Konemann.pl, Międzynarodowe Centrum Kultury, kwartalnik „RZUT”, „Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni”, Instytut Architektury oraz organizatorzy wydarzenia, czyli Centrum Architektury i Muzeum Architektury.

Targom towarzyszyć będzie program wydarzeń towarzyszących. Na uczestników czekać będą m.in. spotkania autorskie z Beatą Chomątowską, autorką głośnej Betonii (Wydawnictwo Czarne, gość festiwalu MiastoMOVIE), Anną Cymer, autorką przekrojowej Architektury w Polsce 1945-1989 (Centrum Architektury, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki), architektem Krzysztofem Mycielskim, który zaprezentuje monografię wydaną z okazji 25-lecia pracowni Grupa 5 oraz Magdaleną Matysek-Imielińską, autorką książki Miasto w działaniu. Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa – dobro wspólne w epoce nowoczesnej (Bęc Zmiana).


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: mat. prasowe