„Kosmiczna podróż” to spektakl dla dzieci najnajmłodszych (w wieku 1-4 lat), który oddziałuje na wyobraźnię przez dźwięk, ruch, kolor. Premiera we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka w niedzielę, 31 sierpnia o godz. 10.30.

W tym spektaklu nie ma wyraźnego podziału na scenę i widownię. Mali widzowie mogą gadać, gaworzyć, wiercić się i kręcić. To teatr bezpieczny, w którym nic nie dzieje się nagle, nie ma głośnej muzyki, a sama fabuła jest raczej pretekstem, zaproszeniem do zabawy, niż wielowątkową historią. A to wszystko dzieję się z „żabiej,” perspektywy.

„Kosmiczna przygoda” t o spektakl sensualny, który zaprasza małego widza do wspólnej niezapomnianej przygody. Porusza zmysły, aktywizuje pozytywne emocje dziecka zachwyt, ciekawość.

Temat tak tajemniczy i niepojęty okazał się wspaniałym materiałem do stworzenia opowieści o powstaniu wszechświata. Niebo usiane gwiazdami czy księżyc zaglądający przez okno zachwyca i ciekawi każdego malucha. W Kosmicznej podróży za pomocą zjawiskowych obrazów na oczach małego widza rodzą się planety; rakieta wyrusza w niezapomnianą podróż, migocące gwiazdy wirują nad głowami a kolorowe witraże zapraszają do wspólnego spoglądania w niebo.

Kosmos w spektaklu jest pewnego rodzaju interpretacją wizją dostosowaną do percepcji małego widza. Kolory płynące ze sceny , świetlne elementy i relaksacyjna muzyka tworzą bezpieczną krainę, w której dziecko odkrywa kolejne elementy świata.

Czas trwania: 30 min. + ok. 15 minut zabawy
Reżyseria: Agnieszka Mielcarek
Scenografia: Dominika Chochołowska-Bocian
Muzyka: Elżbieta Sokołowska
Występują: Natalia Maj, Justyna Oleksy

Terminy pokazów w nowym sezonie:
– 31 sierpnia (niedziela), godz. 10.30
– 21 września (niedziela), godz. 10.30
– 12 października (niedziela), godz. 10.30
– 16 listopada (niedziela), godz. 10.30
– 7 grudnia (niedziela), godz. 10.30

Informacje i rezerwacja biletów: k.augustyniak@wctd.wroclaw.pl;

tel. 71 341 80 02, 608 432 224