Spektakl w reżyserii Cezarego Studniaka będzie można zobaczyć w styczniu na deskach Teatru PWST. Premiera „dyplomu” IV roku studiów wydziału lalkarskiego 15 stycznia.

*

Tytuł: Believe me you fool
Autor tekstu: Michał Pabian
Reżyseria: Cezary Studniak


Scenografia: Michał Hrisulidis
Kostiumy: Mateusz Stępniak
Choreografia: Ewelina Adamska – Porczyk
Muzyka: Łukasz Wójcik
Asystenci reżysera: Daria Krzyżaniak, Sabina Misakiewicz, Jerzy Machowski


Występują: Agata Dura, Teresa Kowalik, Sandra Kromer, Daria Krzyżaniak, Sara Lech, Ilona Lewandowska, Natalia Maczyta, Piotr Czekalski, Paweł Janyst, Nikos Kotowicz

„Believe me you fool” to tak naprawdę spektakl o samotności. Samotności, która staje się obsesją i zaczyna budować alternatywne światy bohaterów – religie, rytuały, wyznania.
W krzywym zwierciadle obserwowany jest medialny szoł, w którym postaci rywalizują o najbardziej spektakularne wystąpienie. Głupota zachwytu nad protezami wrażliwości, mądrości doprowadza do sytuacji, gdy bohaterowie szoł rezygnują z siebie i przybierają dziwne i niejednoznaczne, niekiedy wizyjne postawy gotowych na sprzedaż ekonomicznych projektów, które marzą, by stać się produktami konsumpcyjnego świata. Zatraceni w obsjesjach bycia najlepszymi stają się kulturowymi głupcami kompulsywnie pragnącymi by uwierzono im jeszcze, że istnieją.


Premiera: 15 stycznia 2016 r. | godz. 16:00 | Sala Czarna Teatru PWST

Po spektaklu zapraszamy
na wernisaż wystawy Michała Hrisulidisa
pt. „Prace różne…” z cyklu
„Prace pedagogów ASP we Wrocławiu”

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChór Komentujących Wrocławian powraca
Następny artykułTEATR: 10. odsłona Improwizacji Agaty Dudy-Gracz
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.