Premiera spektaklu w reżyserii Cezarego Studniaka w Teatrze PWST już 15 stycznia o godz. 16. Tekst dramatu do spektaklu dyplomowego studentów IV roku Wydziału Lalkarskiego napisał Michał Pabian.

„Believe me you fool” to tak naprawdę spektakl o samotności. Samotności, która staje się obsesją i zaczyna budować alternatywne światy bohaterów – religie, rytuały, wyznania.

W krzywym zwierciadle obserwowany jest medialny szoł, w którym postaci rywalizują o najbardziej spektakularne wystąpienie. Głupota zachwytu nad protezami wrażliwości, mądrości doprowadza do sytuacji, gdy bohaterowie szoł rezygnują z siebie i przybierają dziwne i niejednoznaczne, niekiedy wizyjne postawy gotowych na sprzedaż ekonomicznych projektów, które marzą, by stać się produktami konsumpcyjnego świata. Zatraceni w obsesjach bycia najlepszymi stają się kulturowymi głupcami kompulsywnie pragnącymi by uwierzono im jeszcze, że istnieją.

***

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten spektakl. Aby je otrzymać należy napisać w komentarzu na fejsbuku lub za pomocą naszego formularza kontaktowego napisać nam: „Teatr PWST”. Czekamy do piątku, 8 stycznia, do godz. 20.

***

believemeyoufool

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBALET: „Dziadek do orzechów” z Teatru Bolszoj
Następny artykułKINO: „Nienawistna ósemka” i przegląd Tarantino
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.