Znamy program tegorocznego festiwalu.

8. Festiwal Boska Komedia 2015 odbędzie się w dniach 4-13 grudnia. W czwartek, 5 listopada ogłoszono tytuły 28 spektakli konkursowych INFERNO oraz sekcji młodych twórców PARADISO. Bilety do sprzedaży trafiły dzisiaj, tj. w piątek – 6 listopada. Impreza organizowana jest przez Miasto Kraków, Teatr Łaźnia Nowa oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Spektakle >>

Program >>

*

– Jak zwykle gościmy na festiwalu wspaniałych reżyserów, ukochanych aktorów, scenografów, kompozytorów, choreografów, artystów multimediów.  Tę mapę polskiego teatru buduję w oparciu o własne doświadczanie, podszepty środowiskowe, opinie krytyków, plotki, fascynacje i rozczarowania. Dotychczas udawało się tak komponować program, że każda edycja festiwalu przynosiła nieoczekiwane i zaskakujące refleksje. Bardzo liczę, że nasze ósme spotkanie w Krakowie odkryje przed widzami zupełnie nowe oblicze polskiego teatru. Wyłania się bowiem, zza głównych nurtów, głos najmłodszego pokolenia, nie tyle niepokorny i buntowniczy, co skupiony, skromny i zaskakująco dogłębny. Zachęcam wszystkich do wsłuchania się w ten ukryty dialog twórców uznanych, z tymi, którzy wchodzą dopiero na deski naszych scen –mówi Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny.

 

DEG

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFILM: Noc z Listami do M! ENEMEF w Multikinie [KONKURS]
Następny artykułANTYKABARET: Komisarz Kocot nadchodzi
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.