11 grudnia na scenie Impartu zobaczymy muzyczny spektakl „Hip Chopin Remix”. To wyjątkowa propozycja artystyczna, opowiadająca o Chopinie w nowoczesnym języku, w bardzo dynamicznej aranżacji, z multimedialnymi projekcjami.

Na scenie dużo humoru i sporo historii, zarówno tej romantycznej, jak i współczesnej. Najlepsza klasyka polska w hip-hopowych aranżacjach.

Grupa młodych spotyka się na ławce obok likwidowanego domu kultury. Większość z nich wyraźnie drwi z młodego Ukraińca FRYDERYKA, który jest studentem Akademii Muzycznej. Najbardziej MC PICHON – chłopak zajmujący się nowoczesną muzyką młodzieżową, rapem i Hip-Hopem, wszędzie chodzi z tabletem. Uważa całą klasykę za nudę, a kompozycje Chopina za przeżytek „obrzydzony” przez szkołę. Jego przyjaciel – HOUSE jest gitarzystą rockowym, natomiast siostra House’a – LUDA to entuzjastka gier komputerowych, jest zafascynowana Fryderykiem. Mimo protestów chłopaków, zaprasza go na ich ławkę. Tam wywiązuje się improwizowana bitwa na rymy i bity. Tematami są kolejne fragmenty życiorysu Fryderyka Chopina, a arbitrami staje się przypadkowa para bezdomnych ludzi: DZIEWANNA i SZAFARZ, którzy w końcu okazują się znanymi przed laty artystami. Opowiadają o swoim upadku i braku tolerancji na świecie. Poruszony HOUSE przechodzi na stronę swojej siostry i Fryderyka. Wszystkich obserwuje z ukrycia tajemniczy PRODUCENT, poszukujący w Polsce innowacyjnych pomysłów na promocję muzyki Chopina. W końcu i MC przyznaje, że każda muzyka może być dobra – bez względu na gatunek i czas, w którym powstała. Wszyscy uznają, że narodowość nie może być kryterium oceny człowieka. Cała ekipa łączy siły w multimedialnym projekcie „REMIX”, gdzie finałem staje się Etiuda c-moll „Rewolucyjna”.

Scenariusz i reżyseria: ROMAN KOŁAKOWSKI
Muzyka: FRYDERYK CHOPIN
Aranżacje: BARŁOMIEJ ABRAMOWICZ
Sample, nagrania, remix: TOMASZ BIDIUK
Scenografia: AUGUSTYN PAWLICKI
Kostiumy: AGATA KLIMCZAK
Wizualizacje : PIOTR MARCIN STAPIŃSKI
Filmy: KRYSTIAN ANDRZJEWSKI

HIP CHOPIN REMIX
/ improwizacja rymem i bitem w rytmie etiudy rewolucyjnej
Data: 11-12-2015 | Godzina: 19.00
Miejsce: Impart, sala teatralna

Bilety: 30 zł, 25 zł

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKINO: Premiery filmowe (4.12.2015)
Następny artykułTEATR: Premiera internetowej Encyklopedii
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.