Imprez z okazji tegorocznego Dnia Kobiet jest sporo. We wtorek możemy pójść na koncert Big Cyca i Apteki, obejrzeć sztuki Porczyka, Szczepkowskiej lub ostatni hit o gejach-kibicach, albo sprawdzić się w lepieniu pierogów na czas lub przy garach.

Pamiętajmy o kwiatku 8 marca
Pamiętajmy o kwiatku 8 marca

Ten dzień będzie szczególny, bo nie dość, że to Dzień Kobiet, to jeszcze śledzik. Chętnych do zabawy będzie więc mnóstwo, dlatego warto zastanowić się na co przeznaczyć swój czas. My przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji.

Jeśli już muzycznie to tylko do Alibi (ul. Grunwaldzka 67), gdzie w ramach wROCK for Freedom wystąpią legendarny już zespoły: Big Cyc i Apteka. Bilety w przedsprzedaży po 30 zł. W dniu koncertu trzeba będzie zapłacić o 5 zł więcej.

Można też ten dzień spędzić bardziej kulturalnie, czyli w teatrze. Teatr Polski kusi nas znakomitą „Smyczą” Bartosza Porczyka (bilety po 50 zł) i „Tęczową Trybuną 2012„, czyli głośną w ostatnim tygodniu we Wrocławiu sztuką o Pierwszym Gejowskim Fanklubie Polskiej Reprezentacji Narodowej w Piłce Nożnej. Godne uwagi jest też monodram „Goła Baba” Joanny Szczepkowskiej (bilety 40-60 zł),  który można zobaczyć w Sali Koncertowej Radia Wrocław.

Można też spędzić ten dzień bardziej swojsko i wziąć udział w Konkursie lepienia pierogów w klubie Łubu-Dubu przy ul. Odrzańskiej 24-26. Tam wstęp jest wolny i na koniec konkursu odbędzie się degustacja! To ważne szczególnie dla smakoszy.  Płeć piękna będzie natomiast rywalizować o rzeczy, które przydadzą się w domu każdej pani – mydło szare, rajstopy i goździki. Początek imprezy o godz. 20. Zakończenie planowane jest gdzieś około świtu. Wszystko w stylu lat 80-tych.

Z kolei Dariusz Schleicher zaprasza do Sali Widowiskowej Centrum Kultury AGORA (ul. Serbska 5A) na imprezę „Dziewczyny przy garach”. Wstęp jest wolny, a pani zamierzają dać na garach popis swoich umiejętności. Usłyszeć będzie można m.in. kawałki U2 i The Cranberries. Wstęp wolny.

AS

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułImpel Gwardia pokonuje AZS
Następny artykułKoszykarski Śląsk w finale MPJ
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.