Krystian Lupa został w poniedziałek 30 listopada 2015 laureatem Wrocławskiej Nagrody Teatralnej za reżyserię Wycinki Holzfällen Thomasa Bernharda, „spektaklu, który z siłą arcydzieła stawia trudne pytania o sens awangardy i uczciwość sztuki”.

Nagrody (poza Wrocławską Nagrodą Teatralną także Wrocławskie Nagrody Muzyczne w muzyce poważnej i rozrywkowej) zostały wręczone przez wiceprezydent Wrocławia Annę Szarycz podczas uroczystej gali w sali czerwonej Narodowego Forum Muzyki.

Oprócz Krystiana Lupy tegoroczne nominacje do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej zdobyli Tomasz Maśląkowski oraz Grzegorz Bral.

Wrocławska Nagroda Teatralna jest przyznawana od 2005 roku i honoruje najznakomitsze wydarzenia minionego sezonu oraz osoby, które w tym czasie szczególnie się wyróżniły. Jej laureat bądź laureaci wyłonieni przez jury (w którym zasiadają m.in. wrocławscy dziennikarze i krytycy) otrzymują specjalny dyplom – dzieło wybranego artysty – oraz czek na 10 tysięcy złotych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTEATR: Novy ma rok
Następny artykułTEATR: Nagroda dla Teatru Polskiego
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.