Mija pierwszy rok działalności Novy Ruch Teatr. Bez sceny i stałej siedziby udało się osiągnąć więcej niż zakładali twórcy Novego.

Ostatnie dwanaście miesięcy były bardzo intensywne dla wszystkich osób związanych z Novym, ponieważ w tym czasie powstały aż trzy projekty teatralne. Pierwszy – „Macht mir Spaß”, który rozpoczął sceniczną działalność, premierę miał w 18 stycznia tego roku. Od tamtego czasu Agnieszka Charkot i Agnieszka Dziewa – odtwórczynie ról „nie do końca perfekcyjnych pań domu” – pokazywały to przedstawienie trzynaście razy, m.in. w Bytomiu, Krakowie, Warszawie, Chorzowie, Wrocławiu. Drugi projekt pt. „Say Hello!” był przygotowany i pokazywany na Expo 2015 w Mediolanie , natomiast „Węglowa odyseja” powstała we współpracy z Ewą Żurakowską i Zespołem Pieśni i Tańca Nowa Ruda, a premierowy pokaz miał miejsce 20 czerwca w ramach projektu Mosty ESK Wrocław 2016.

Aktualnie Novy przygotowuje się do premiery przedstawienia „Spirit”, inspirowanego dawną wytwórnią wódek Carla Schirdewana, która znajduje się we Wrocławiu, a swoje korzenie ma w przedwojennym Breslau. Premiera zaplanowana jest na 12 grudnia, odbędzie się w ramach programu Mikrogranty ESK.

Novy Ruch Teatr to jeden z najmłodszych teatrów na wrocławskiej mapie kulturalnej. Niezależny, nierepertuarowy teatr powstał z potrzeby mówienia o sprawach ważnych i mniej ważnych. Novy jest chęcią zmierzenia się z własną wizją na teatr, jest polem do rozwoju, eksperymentu i miejscem spotkania z widzem – drugim człowiekiem. Od początku głównym środkiem wyrazu był ruch oparty o elementy pantomimy i tańca współczesnego. Spektakle Teatru są autorską wypowiedzią Piotra Soroki.

Pierwszy rok działalności Novego sponsorował entuzjazm, z którym twórcy związali się na stałe.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCZYTANIE: Od czwartku Targi
Następny artykułTEATR: Krystian Lupa nagrodzony
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.