Premierę spektaklu w reżyserii Eweliny Marciniak zapowiedziano na sobotę, 21 listopada w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Petycję dotyczącą jej odwołania podpisało już ponad 40 tysięcy osób. Powodem ma być scena, w której seks uprawiają aktorzy porno. Jest też oficjalne stanowisko MKiDN.

Jego treść, w którym padają zdania:

„MKiDN nie zamierza ingerować w wolność wypowiedzi artystycznej.Nie zamierza także dążyć do wprowadzania jakichkolwiek form cenzury. Jednak działalność placówki finansowanej z środków publicznych, w tym rządowych nie może przekraczać norm powszechnie w naszym społeczeństwie obowiązujących. Podkreślam, że sprawa dotyczy placówki finansowanej zśrodków publicznych.

Wobec powyższego Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oczekuje, że Pan Marszałek w trybie natychmiastowym nakaże wstrzymanie przygotowań premiery w zapowiadanej postaci, łamiącej powszechnie przyjęte zasady współżycia społecznego.”

 można przeczytać tutaj

*

Próba prasowa odbyła się w piątek. Prezentujemy zdjęcia Marka Maziarza (BTW photographers) wykonane w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJarmark Bożonarodzeniowy otwarty od dzisiaj
Następny artykuł„Biesy” [WYWIAD ZBIOROWY]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.