W sobotę 12 grudnia premiera „Spirit” najnowsze przedstawienie grupy Novy Ruch Teatr. Wstęp na to wydarzenie jest wolny, a widzowie po obejrzeniu sami zadecydują ile i czy w ogóle chcą za nie zapłacić.

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami było sobie miasto. Pośród bram, ulic i mostów znajdowało się miejsce szczególne, miejsce, w którym spotykali się wszyscy – kobiety i mężczyźni, bogaci i biedni, zwyczajni ludzie i ludzie-zjawiska. Życie płynęło tam w spokoju i zgodzie, każdy robił to, co do niego należało i wszyscy byli szczęśliwi. Praca i to co z nią związane było całym ich życiem, a mimo to nie wiedzieli, jaki skarb jest tuż obok. Nie mieli pojęcia, że pod ziemią kryją się korytarze po sufit wypełnione magicznym napojem, który sprawiał, że świat nabierał barw, dlatego szukali go w barze za rogiem. Kim byli, jaka to praca i w końcu, co to za magiczny napój, dowiecie się oglądając naszą bajkę.

„Spirit” to przedstawienie, które powstaje z inspiracji dawną wytwórnią wódek we Wrocławiu, a właściwie w przedwojennym Breslau. Na podstawie legend, opowieści, faktów, wyobraźni i naszej fantazji chcemy opowiedzieć baśń o zapomnianej gorzelni Schirdewana we Wrocławiu na ul. Traugutta 102-104. „Spirit” to próba odtworzenia tego miejsca i uwolnienia jego ducha, gościnnie wystąpi duch Marleny Dietrich.

Obsada: Agnieszka Charkot, Marta Dunajko, Agnieszka Dziewa, Julia Pawlaczyk, Maria Rudzińska, Natalia Turocha, Żaneta Wańczyk, Maciej Czernek, Jacek Skoczeń.

Ruch i reżyseria: Piotr Soroka

Kostiumy: Adam Królikowski

*

Premiera 12 grudnia 2015, godz. 18.00

ToTu, ul. Hubska 6

Rezerwacja miejsc: novyruchteatr@gmail.com

„Spirit” powstaje w ramach programu „MikroGranty” ESK Wrocław 2016

***

Novy Ruch Teatr//about

Novy Ruch Teatr to jeden z najmłodszych teatrów na wrocławskiej mapie kulturalnej.

Niezależny, nie repertuarowy teatr powstał z potrzeby mówienia o sprawach ważnych i mniej ważnych. Novy jest chęcią zmierzenia się z własną wizją na teatr, jest polem do nieograniczonego eksperymentu i miejscem spotkania z widzem – drugim człowiekiem.

Twórcy i zespół Novego poszukują w różnych formach ruchowej ekspresji – od pantomimy po taniec. Ruch jako podstawowy środek ekspresji traktowany jest bardzo szeroko, ale jego głównym zadaniem i celem jest i będzie narracja i silne zakorzenienie emocjonalne.

Novy zadebiutował w styczniu br. premierą „Macht mir Spaß”, przedstawienie pokazywane było m.in. w: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Bytomiu i Wrocławiu. W maju reprezentował Wrocław podczas Tygodnia Kultury Polskiej w ramach Expo w Mediolanie z miniaturą „Say Hello!”. Obecnie zespół pracuje nad przedstawieniem „Spirit” w ramach programu mikroGranty ESK Wrocław 2016. „Spirit” – work in progress pokazywany był na Festiwalu Experyment w Zbąszyniu.

Spektakle Teatru są autorską wypowiedzią Piotra Soroki.

Zdjęcie | GOPHOTO