British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „The Audience”. Sztukę w ramach cyklu „Scena brytyjska na dużym ekranie” będzie można zobaczyć 9 maja w Multikinie Arkady Wrocławskie.

 

Spektakl w reżyserii Stephena Daldry („Billy Elliot”, „Godziny”) nagrany został w czerwcu 2013 roku w Gielgud Theatre w Londynie. W roli głównej zobaczymy nagrodzoną Oskarem Helen Mirren, którą ostatnio fani mogli oglądać na dużym ekranie w filmie „Złota Dama”.

 

O spektaklu:

Przez 60 lat Królowa Elżbieta II spotykała każdego ze swych dwunastu premierów na cotygodniowej prywatnej audiencji w Pałacu Buckingham. Obie strony trzymały się niepisanej zasady, że to, co zostało powiedziane podczas tych audiencji, nie zostanie powtórzone poza pałacem. „The Audience” przedstawia wyobrażenia na temat tych spotkań, prezentując jednocześnie losy Królowej Elżbiety II od momentu kiedy jest młodą matką, aż po jesień życia. Spektakl dokumentuje również przemiany polityczne i społeczne. 

 


 

Dla naszych Czytelniczek mamy podwójne zaproszenie na ten spektakl. Aby je otrzymać należy napisać w komentarzu na fejsbuku lub za pomocą naszego formularza kontaktowego: „Audiencja”. Czekamy do piątku, 6 maja, do godz. 20.


 

 

poniedziałek | 9 maja o godz. 19
Multikino Arkady Wrocławskie

 

 

Reżyseria: Stephen Daldry
Scenariusz: Peter Morgan

Obsada:

Królowa Elżbieta II – Helen Mirren
Margaret Thatcher – Haydn Gwynne
David Cameron – Rufus Wright
Winston Churchill – Edward Fox

Czas trwania:  172 min.
Pokaz w wersji oryginalnej z polskimi napisami.
Bilety: 25-35 zł

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Oni” istnieją i są zdolni do wszystkiego
Następny artykułENEMEF: Noc Kapitana Ameryki
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.