The World Games: Polacy z 9 medalami

Igrzyska The World Games 2017 wystartowały piękną ceremonią na stadionie miejskim. Emocje podczas otwarcia są jednak zupełnie inne niż te towarzyszące sportowcom i kibicom podczas zawodów. Zawodnicy z całego świata jeszcze przez pięć dni będą zmagać się na 26 obiektach dostosowanych do tej rangi imprezy.

DZIEŃ 1

PIĄTEK 21 lipca

O tym, że nie będzie łatwo Polacy przekonali się w konkurencji ultimate frisbee ulegając zarówno Kanadyjczykom 3-13, jak i Australijczykom 8-13. Tego dnia w Orbicie w sportowym ratownictwie wodnym Alicja Tchórz zajęła drugie miejsce, a męska ekipa w składzie Ceary Kępa, Wojciech Kotowski, Bartosz Makowski i Adam Dubiel sięgnęła po srebro w sztafecie na 200 m.

DZIEŃ 2

SOBOTA 22 lipca

Do klasyfikacji medalowej polskiej reprezentacji w Igrzyskach The World Games doliczyć można kolejne, tym razem 3 brązowe medale oraz jeden srebrny. W kategorii lekkiej sumo Magdalena Macios po zwycięskiej walce z Japonką Okutomi Juka i Paweł Wojda pokonując Fathyego Abdouelrokba. Trzecie miejsce i również brązowy medal wywalczyła sztafeta ratownicza zmienna 4×50 m kobiet w składzie: Karolina Faszczewska, Dominika Kossakowska, Anna Nocoń i Alicja Tchórz. Srebro zaś trafiło do drużyny w składzie Cezary Kępa, Wojciech Kotowski, Bartosz Stanielewicz i Adam Dubiel w sztafecie 4×25 m w holowaniu manekina.

DZIEŃ 3

NIEDZIELA 23 lipca

Niestety tego dnia wszystkim dała się we znaki potężna ulewa, która przerwała rywalizację motoparalotniarzy na Lotnisku w Szymanowie. Po wznowionych zawodach w sterowaniu czaszami Wojciech Bógdał zdobył pierwszy złoty medal dla Polski w The World Games.  Marcin Bernat w tej samej konkurencji zajął trzecie miejsce i ma na koncie brąz.

DZIEŃ 4

PONIEDZIAŁEK 24 lipca

Poniedziałek nie przyniósł polskim zawodnikom żadnych medali.

DZIEŃ 5

WTOREK 25 lipca

Drugie złoto w The World Games dla Polaków zdobył Jarosław Olech w wadze średniej trójboju siłowego. Olech jest 15-krotnym mistrzem świata, po raz trzeci z rzędu został mistrzem The World Games.

autor: Sabina Misakiewicz

zdjęcia: Bartek Sadowski (TWG PHOTOS)