Billie Jean, Black Or White czy niezapomniany Thriller. Twórczość Michela Jacksona znana jest na całym świecie. Chociaż artysta odszedł w 2009 roku, to jego spuścizna nadal stanowi inspirację dla wielu muzyków i choreografów. 12 października we Wrocławiu fani Króla Popu będą mogli przenieść się do czasów świetności Jacksona za sprawą spektaklu Thriller Live!.

Thriller Live!, poświęcony Królowi Popu, powstał w 1991 roku z inicjatywy Adriana Granta – producenta spektakli muzycznych, długo współpracującego z Michaelem Jacksonem. Spektakl okazał się wielkim sukcesem scenicznym. Wielokrotnie wystawiany był na nowojorskim Broadway’u i od lat jest stałym punktem na mapie londyńskiego West End’u. Do tej pory zaprezentowany został ponad 5000 razy w 33 krajach świata. Wydarzenie swoją obecnością uświetnił w 2001 roku sam Michael Jackson, który opisał produkcję jako piękną i niewiarygodną. Spektakl obejrzała także rodzina Michaela Jacksona, która była zachwycona rozmachem i w dowód uznania wspiera wydarzenie na całym świecie.

W październiku spektakl muzyczny Thriller Live! zawita do Polski, w tym także do Wrocławia. Już 12 października w Hali Stulecia wielbiciele Króla Popu i jego twórczości będą mogli obejrzeć dwugodzinne widowisko, podczas którego tancerze, wokaliści i muzycy zaprezentują największe przeboje Michaela Jacksona w wyjątkowej multimedialnej scenografii.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcia: mat. prasowe