Potwierdziły się niestety wstępne diagnozy dotyczące stanu zdrowia Tomasza Hołoty. Pomocnik Śląska będzie musiał pauzować przez co najmniej sześć tygodni. Wszystko przez złamaną kość śródstopia. Do kontuzji doszło w ostatnim mecz sparingowym w Turcji.

holota

Pomocnik Śląska udział w niedzielnym sparingu z Illicziwciem Mariupol zakończył już w 26. minucie spotkania. Boisko opuszczał mocno kulejąc i z widocznym grymasem bólu na twarzy. Po powrocie do Wrocławia potwierdziły się wstępne diagnozy. Hołota ma złamaną piątą kość śródstopia.

Tomek doznał złamania piątej kości śródstopia bez przemieszczenia. Przez sześć tygodni będzie miał unieruchomioną nogę i przechodzić będzie fizykoterapię. Dopiero po tym czasie rozpocznie rehabilitację – tłumaczy dr Wojciech Sznajder, klubowy lekarz Śląska na oficjalnej stronie klubu.

Na szczęście urazy Tadeusza Sochy i Pawła Zielińskiego nie okazały się poważne.

– Tadek doznał stłuczenia okolic stawu skokowego, zaś Paweł ma naciągniętą torebkę stawową kolana. Nie są to poważne kontuzje. Kilka dni pod opieką klubowych fizjoterapeutów powinno w zupełności wystarczyć – dodaje.

Autor | Wojciech Węgiel
Foto | SlaskWroclaw.pl

Źródło: SlaskWroclaw.pl