Impel Wrocław – po raz kolejny – w bardzo dobrym stylu pokazał się publiczności w Jelczu – Laskowicach. Tym razem w pokonanym polu zostawiły drużynę Giacomini Budowlani Toruń, dopisując kolejne 3 punkty do ligowej tabeli.

Wrocławianki od pierwszej piłki pokazały z jaką determinacją walczyć będą o kolejne ligowe punkty. Cały mecz zdominowany był przez gospodynie, które kontrolowały znakomitą większość akcji. Wygrane w setach do 11, 13 i 14 mówią same za siebie, a także odpowiadają na pytanie – która drużyna, tego dnia, była zdecydowanie lepsza.

Impelki większość przewagi wypracowały sobie w polu serwisowym – bezpośrednio zagrywką zdobyły punkt aż dziesięciokrotnie. Trudny serwis ułatwiał także czytanie gry przeciwniczek – dzięki czemu wrocławianki 11 razy zapunktowały blokiem. Warto wspomnieć także o wysokich procentach skuteczności w ataku. To wszystko złożyło się w całość, czyli wygraną za trzy punkty. To pozwala dalej piastować pozycję wicelidera tabeli.

Mimo, że widowisko było jednostronne – trudno mówić o jednej bohaterce meczu. Bardzo dobrze zagrała cała drużyna. Najlepiej punktującą zawodniczką spotkania była Natalia Mędrzyk – autorka 15 punktów. Po 14 oczek dodały Agnieszka Kąkolewska i Katarzyna Konieczna. To właśnie atakująca drużyny z Wrocławia została uznana najlepszą zawodniczką meczu.

Wrocławska libero – Agata Sawicka nie tylko utrzymała wysoki poziom przyjęcia, ale przede wszystkim zaskakiwała niewiarygodnymi obronami. Wysoka przewaga Impelek w każdym secie pozwoliła Markowi Solarewiczowi – pierwszemu trenerowi zespołu z Dolnego Śląska – na rotowanie składem, dzięki czemu większość drużyny miała szansę pojawić się na boisku i przyczynić się do końcowego sukcesu.

Najbliższy mecz wrocławianki rozegrają już w niedzielę – 29 stycznia o 14:45, ponownie w Jelczu – Laskowicach. W ramach 18. kolejki orlenligowych zmagań podejmą Atom Trefl Sopot. 3 dni później – 1 lutego o 18:00 rozegrają mecz w Hali Orbita. W ćwierćfinale Pucharu Polski – o awans do Final Four powalczą z Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Bilety zakupić można za pomocą strony kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych EMPiK i STS. Na spotkania Pucharu Polski obowiązują całoroczne karnety.