Opera Wrocławska zapraszamy na niezwykłą inscenizację „Toski” Giacomo Pucciniego, która jednego wieczoru pokazana zostanie w trzech miejscach akcji. Najbliższy pokaz już w piątek 14 czerwca o godzinie 20.00.

„Tosca” to jedna z najsławniejszych oper wszech czasów, arcydzieło Giacomo Pucciniego, przedstawiciela opery werystycznej. Poruszająca do głębi historia miłości śpiewaczki Toski i malarza Cavaradossiego, w którą wmiesza się okrutna historia i polityka, uosabiane przez złowrogiego Scarpię. „Melodramma w trzech aktach”, podczas których publiczność śledzi losy bohaterów, zaś akcja rozgrywa się kolejno w rzymskim kościele, w którym maluje Cavaradossi, później w pałacu okrutnego barona Scarpii, a następnie na tarasie Zamku Świętego Anioła. Prawda uczuć głównych postaci, niezapomniane arie pełne właściwego Pucciniemu czaru melodii, „teatr w teatrze”, elementy wstrząsającego realizmu składają się na tę operę, zachwycającą kolejne pokolenia widzów od czasu rzymskiej prapremiery w 1900 r.
Zarówno premier,a jak i następne spektakle będą odbywały się w plenerze. Akt I rozegra się w Kościele Marii Magdaleny, akt II – w Operze Wrocławskiej, a III – na Wzgórzu Partyzantów.
Spektakle pod kierownictwem muzycznym Tomasza Szredera i w reżyserii Pierrea Jeana Valentina zaadaptuje scenicznie Adam Frontczak.

Na „Toskę” w trzech miejscach akcji organizatorzy zapraszają w trzy czerwcowe weekendy.

Obsada:

Floria Tosca – Magdalena Barylak, Barbara Kubiak, Sarah Verdy

Mario Cavaradossi – Nikolay Dorozhkin, Zdzisław Madej, 

Scarpia- Mariusz Godlewski, Bogusław Szynalski

Cesare Angelotti – Maciej Krzysztyniak

Spoletta –   Edward Kulczyk, Piotr Bunzler

Zakrystian –  Wiktor Gorelikow, Plamen Kumpikov

Sciarrone –  Andrzej Zborowski

Szef więzienia – Jerzy Szlachcic, Janusz Zawadzki

Pasterz – Marta Brzezińska, Małgorzata Węgrzyn-Krzyżosiak

Inspicjent – Julian Żychowicz

Bilety kosztują 80-150 zł, wejściówka 50 zł.

 

 ______________________________________________

REKLAMA

AnimaTort.pl – animator, animatorzy, festyny, dmuchańce, urodzinki, zajęcia korekcyjne, rehabilitacja

_______________________________________________

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułO tym jak Byś i Dyś…
Następny artykułRada Osiedla Nowy Dwór
Pedagożka, dziennikarka, reżyserka. Miłośniczka literatury. Kocha rodzinę, teatr i podróże. Unika złej energii i złych ludzi. Wierzy w przeznaczenie.