W dniach 23-25 sierpnia w Opolu na lodowisku Toroopol odbędzie się Turniej Nadziei Olimpijskich, w których wystąpią młodzieżowe ekipy z Polski, Słowacji, Białorusi i Węgier. W trakcie turnieju zostaną rozegrane także mecze towarzyskie Street Hokeja w których wystąpią zawodnicy Kosynierów Wrocław. Partnerami turnieju będą m.in. Street Hockey Poland oraz Warrior.

Polska Federacja Lacrosse od obecnego sezonu współpracuje z Polskim Związkiem Hokeja Na Lodzie więc występ zawodników z Polskiej Ligi Lacrosse  w turnieju Street Hokeja jest kolejnym krokiem identyfikującym te dwie dyscypliny sportowe. Rozgrywki będą towarzyszyć hokejowemu Turniejowi Nadziei Olimpijskich.

Jeśli chodzi o samą dyscyplinę, Street Hokej  to odmiana Hokeja „In-line”, uprawianego latem przez hokeistów z tym, że zamiast jazdy na rolkach, zawodnicy poruszają się na butach. Wymagania są minimalne, bo podstawowy sprzęt to hokejowe rękawice i kij – wyjaśnia kapitan zespołu Daniel Martyniec Lacrosse Crew pod taką nazwą zagrają zawodnicy z Wrocławia na co dzień występujący na boiskach PLL.

Mam nadzieję, że uda nam się pokazać z dobrej strony i osiągnąć zadowalający rezultat w końcowej klasyfikacji. Kilka osób miało wcześniej styczność albo z hokejem na lodzie albo z unihokejem. Ja osobiście oprócz gry w Kosynierach, gram w II-ligowej drużynie Orłów Oleśnica.

Oprócz samego uczestnictwa w turnieju, będziemy także promowali naszą dyscyplinę na Opolskim rynku. Z teorii wynika, że wszędzie tam, gdzie jest drużyna Lacrosse, wcześniej występowała lub występuje drużyna ligowa w hokeja, więc można domniemywać, że nadchodzące wydarzenie w Opolu to dobry grunt na rozwój obu dyscyplin – kończy Martyniec.

 

Skład drużyny Lacrosse Crew:

1) Daniel Martyniec (C)
2) Tomasz Duong (BR)
3) Wojciech Filipek
4) Michał Walczak
5) Marcin Janiszewski
6) Grzegorz Lasoń
7) Mikołaj Rogalski 

 

Autor: RED